Dienas ziņas

Ministru prezidents sniedz atskaiti par paveikto

Dienas ziņas

Izstrādā rīkus kibermobinga mazināšanai

Pēc desmit gadu tiesvedības sāk privatizēt dzīvokļus

Staļģenē pēc desmit gadu tiesvedības sāk privatizēt dzīvokļus

Piecu Jelgavas novada Staļģenes māju iedzīvotāji pēc desmit gadu tiesvedības sākuši dzīvokļu privatizācijas procesu. Vairums tos atpirks no valsts, bet divdesmit trīs dzīvokļu iemītnieki vispirms savu mājokļus īrēs no pašvaldības. Ilgi gaidītais brīdis senioriem, kas ir vairums dzīvokļu iemītnieku, līdz ar prieku gan atnesis arī raizes un neizpratni par to, kur rast finansējumu un kā Covid-19 krīzes laikā sakārtot dokumentāciju.

Pēc Augstākās tiesas Civillietu departamenta sprieduma 2016. gada nogalē  tika izbeigta gadiem ilgusī tiesvedība ar SIA ''Vedgas'' par īpašumtiesībām uz sešām Jaunsvirlaukas pagasta Staļģenes ciema daudzdzīvokļu mājām, pēc kura visas ēkas nonāca valsts īpašumā.

“Tai daļai, kam bija attiecīgie dokumenti un līgumi, uz kura pamata bija pieļaujama privatizācija, Ministru kabinets nodeva šīm personām privatizācijā. Tā ir viena daļa šo dzīvokļu. Otra daļa, kas kopumā ir divdesmit trīs dzīvokļi, tika nodoti pašvaldībai. Un pašvaldība ir noslēgusi īres līgumus ar personām, kam nebija saglabājušies attiecīgie dokumenti  – īres līgumi – vai arī īres līgumi bija beigušies,” skaidroja juridiskā pakalpojuma nodrošinātājs Dzintars Lagzdiņš.

Vairumam dzīvokļu šobrīd uzsākts privatizācijas process. Ja iemītnieki vēlēsies, atsavināt varēs arī no pašvaldības pašreiz izīrētos dzīvokļus. Vien atšķirīga būs norēķināšanās kārtība.

“No valsts tātad tos dzīvokļus cilvēkiem ir iespēja gan par sertifikātiem, kurus viņiem, protams, ir jāiegādājas par eiro, gan par eiro nopirkt, bet no pašvaldības tikai par naudu,” norādīja Jaunsvirlaukas pagasta pārvaldniece Iveta Strēlniece.

Īpašuma vērtību gan no valsts privatizētajiem, gan no pašvaldības atsavinātajiem dzīvokļiem nosaka sertificēts vērtētājs. Atkarībā no mājas tehniskā stāvokļa tā svārstās no dažiem simtiem līdz vairākiem tūkstošiem eiro.

Staļģenes māju iedzīvotāji, kas lielākoties ir seniori, atzina, ka šis brīdis ir gaidīts jau kopš neatkarības atgūšanas, tomēr emociju gamma esot visai plaša – no prieka līdz pat neizpratnei.

“Kad kādreiz varēja nopirkt par pajām, tad mums neviens nedeva, bet tagad mēs tūkstošus maksājam,” komentēja kāda Staļģenes iedzīvotāja.

“Visus tos gadus maksāju kaut kam, nezinot kam. Un tagad pēkšņi saka – jūs varat privatizēt. Es uzskatu, ka tie dzīvokļi jau ir mūsu,” pauda Staļģenes iedzīvotājs Ilgvars.

“Ir tā, ka tu pamosties un sirds uzreiz tuk-tuk-tuk. Jākārtojas vēl uz priekšu, un, kad tas beigsies, tad gan tas dzīvoklis ir mans. Eju iekšā un saku – nekur nav tik labi kā mājās,” sacīja Staļģenes iedzīvotāja Ņina.

Jāpiebilst gan, ka vismaz vienas mājas iedzīvotājiem visas problēmas līdz ar dzīvokļa iegūšanu savā īpašumā nebeigsies. Zeme zem mājas un apkārt apmēram 0,5 hektāru platībā būs jānomā no privātīpašnieces, kas ir cieši saistīta ar uzņēmumu ''Vedgas''.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt