Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

M. Koļesņikova un vairāki viņas kolēģi aizturēti

Rīgas dome veidos frakciju padomi

Staķis opozīcijai sola komiteju vadītāju vietnieku krēslus un sadarbību frakciju padomē

Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis (''Attīstībai/Par!''-''Progresīvie'' (AP/P)) opozīcijai sola domes komiteju vadītāju vietnieku krēslus un sadarbību frakciju padomē.

ĪSUMĀ:

  • Opozīcijai sola komiteju vadītāju vietnieku amatus un frakciju padomi.
  • "Saskaņa" uz tikšanos ar Staķi nebija, LKS vērtē rezervēti, bet GKR pozitīvi.
  • GKR gan vēlas, lai opozīcija varētu arī kaut ko ietekmēt.

Atgādinot, ka Rīgas domē ir ievēlēti 60, nevis koalīciju veidojošie 39 deputāti, Staķis trešdien uz sadarbības sarunām aicināja potenciālās opozīcijas partijas: iepriekš Rīgu vadījušās "Saskaņu" un "Gods kalpot Rīgai" (GKR), kā arī jaunpienācēju Latvijas Krievu savienību (LKS).

"Saskaņa" gan tikšanos atteica, bet pārējām divām partijām Staķis piedāvājis komiteju vietnieku krēslus. Tāpat tiek solīts saglabāt proporcionalitātes principu domnieku pārstāvībai komitejās, neejot iepriekšējās varas pēdās, kad mākslīgi audzēja komiteju locekļu skaitu, lai nodrošinātu vairākumu pozīcijas deputātiem.

Staķis solījis laikus izziņot un līdz pēdējam brīdim neturēt noslēpumā domes sēžu datumus, kā arī izveidot frakciju padomi, kur izlemjamās lietas pirms domes sēdes kopīgi apspriest.

Staķis norādīja, ka frakciju padome nemazinās lēmumu pieņemšanas caurspīdīgumu, jo tās darbā būs iesaistīta opozīcija.

"Rīgas domē ir ievēlēti 60, nevis 39 deputāti, un mēs darīsim visu, lai katrs deputāts var strādāt rīdzinieku labā," sacīja Staķis.

Staķis atzina, ka opozīcijas pārstāvji atšķirīgi uztvēruši ierosinājumu par komiteju vadītāju vietnieku amatu piešķiršanu opozīcijas frakcijām. Rezervētāk pret to esot izturējusies LKS, bet atzinīgāk novērtējusi GKR.

GKR frakcijas vadītājs Juris RadzevičsEdgars Kupčs

"Tas [frakciju padomes izveidošana] ir atbalstāmi, lai nebūtu pārsteigumu un lai darbs ritētu konstruktīva gaitā un neievilktos nakts melnumā," sacīja GKR frakcijas vadītājs Juris Radzevičs. Viņš norādīja, ka arī viņa partijas biedri Dainis Turlais un Oļegs Burovs, esot mēra amatā, mēģinājuši padomi izveidot.

Radzevičs gan bija piesardzīgs un sacīja, ka opozīcijas deputāti tomēr nebūs mierā ar formālu pozīciju. Viņi gribēs zināmu kapacitāti kaut ko ietekmēt.

KONTEKSTS:

Četri politiskie spēki – AP/P, JV, NA/LRA un JKP –   4. septembrī garās sarunās vienojās par koalīcijas izveidi Rīgas domē. Topošā koalīcija Rīgas mēra amatam virza Mārtiņu Staķi (AP/P), kā arī vienojusies par amatu sadalījumu. Plānots, ka jaunajam mēram Mārtiņam Staķim būs trīs vicemēri – Vilnis Ķirsis (JV), Linda Ozola (JKP) un Edvards Smiltēns (NA/LRA), kurš, pavadot pusi pilnvaru termiņa amatā, mainīsies ar Eināru Cilinski (NA/LRA).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti