Sadaļas Sadaļas

Stājoties spēkā jaunajam Būvniecības likumam, nozare mudina operatīvi labot kļūdas

No šodienas, 1.oktobra, spēkā ir stājies jaunais Būvniecības likums, kura mērķis ir pastiprināt būvdarbu uzraudzību un būvniecības procesos iesaistīto atbildību, kā arī jāīsteno publisko ēku kontrole arī to ekspluatācijas laikā. Nozares ekspertu viedoklis par jauno likumu ir bijis neviennozīmīgs jau visu tapšanas laiku, un tas nav mainījies arī šobrīd. Tomēr, pēc industrijas pārstāvju teiktā, likumu var ieviest veiksmīgi, ja vien pietiekams darbs tik ieguldīts kļūdu labošanā.

Šogad jau divkārt atliktais un asas diskusijas raisījušais Būvniecības likums ar šodienu tomēr beidzot ir stājies spēkā. Būvniecības industrijā gan joprojām valda viedoklis, ka likums ir tapis sasteigti.

Biedrības «Būvniecības attīstības stratēģiskā partnerība» valdes priekšsēdētājs Valdis Birkavs jauno likumu salīdzina ar jaunu automašīnu, kura ir uzbūvēta, bet vēl nav pienācīgi pārbaudīta.

„Ekonomikas ministrija kopā ar saviem partneriem no nevalstiskajām organizācijām ir radījuši jaunu automobili, kuram ir spēcīgs motors jaunā Būvniecības likuma formā un kuram ir daudz dažādu sistēmu, lai tas automobilis brauktu, proti, Ministru kabineta noteikumi. Bet nedz motors, nedz sistēmas vēl nav ne reizi darbojušās, un nav īsti skaidrs, vai tas automobilis vispār varēs pabraukt,” saka biedrības vadītājs.

Birkavs uzsver, ka kopumā ir apsveicami, ka jaunais likums tika pabeigts pirms Saeimas vēlēšanām. Tomēr likuma ieviešanas process nav noslēdzies, un atbildīgajām institūcijām ar lielu rūpību vajadzētu sekot ieviešanai un iespējamo kļūdu labošanai. „Ir absolūti nepieciešams, lai valdība saprot, ka operatīvi jālabo kļūdas. Starp citu, operatīva kļūdu labošana ir viens no sekmīgu valdību un sekmīgu kompāniju pamatprincipiem.

Tāpēc mēs rosinājām, lai valdība vismaz reizi mēnesī uzklausa Ekonomikas ministrijas un citu ar būvniecību saistīto ministriju ziņojumus par to, kā iet process, un operatīvi veiktu pasākumus, lai tos labotu.

Tas, ka to pieņēma vēl šī Saeima un valdība, ir apsveicami, jo citādi mēs iestigtu vēl garākā procedūrā,” saka Birkavs.

No atbildīgo politiķu un institūciju viedokļa jauno likumu, ņemot vērā tā ilgstošo tapšanas laiku, gan ir pamats uzskatīt par zināmu uzvaru. Likums ir būtisks kaut vai ar to, ka jau drīzumā tiks atjaunota valsts stingrāka dalība būvniecības uzraudzībā un jau ekspluatācijā nodotu publisku ēku kontrole, iepriekš atklāja ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Ekspertu galvenās grūtības likuma ieviešanā varētu būt saistītas ar to, ka gan daudzu pašvaldību, gan arī atbildīgo valsts iestāžu rīcībā joprojām vēl nav nepieciešamo cilvēkresursu, lai tiktu galā ar jaunajiem pienākumiem. Tostarp darbinieki joprojām tiek meklēti arī topošajam Būvniecības kontroles valsts birojam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt