Stājies spēkā Ušakovam nelabvēlīgs spriedums prasībā pret žurnālistu Ozoliņu

Stājies spēkā spriedums, ar kuru noraidīta Rīgas mēra Nila Ušakova (S) prasība pret žurnāla "Ir" izdevēju AS "Cits medijs" un žurnālistu Aivaru Ozoliņu par publicēto komentāru "Dinozauru dumpis".

Kā informēja Augstākās tiesas (AT) preses sekretāre Baiba Kataja, AT Civillietu departaments pagājušā gada izskaņā rīcības sēdē nolēma atteikties ierosināt lietā kasācijas tiesvedību, līdz ar to stājās spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedums.

Rīgas apgabaltiesa nosprieda Ušakova prasību noraidīt un piedzīt no Rīgas mēra ar lietas vešanu saistītos izdevumus 847 eiro apmērā.

Komentārā, par kuru tiesā sūdzējās Ušakovs, Ozoliņš pauda viedokli, ka valdības krīze būtu izdevīga "Saskaņas centram", "kas Ušakova kleptokrātu Rīgas domi pirms pašvaldību vēlēšanām arvien vairāk pozicionē kā alternatīvu valsts valdībai". Rīgas mēru aizskāris vārds "kleptokrātija" jeb valdošās varas korupcijas veids, kad pie varas esošie palielina personīgo labklājību uz valsts resursu rēķina, bieži izliekoties par plašas sabiedrības labdariem un pakalpojumu sniedzējiem.

Komentārs "Dinozauru dumpis" publicēts žurnāla "Ir" 2012.gada 37.numurā, kas klajā nāca septembrī, un tajā tiek analizētas valdības krīzes iespējas. Komentētājs secina: "Līdz šim valdības Latvijā krita, kad divi oligarhi vienojās pret trešo. (..) Pašlaik konkurējošu interešu ir tik daudz, ka tās cita citu līdzsvaro. Šis ir labs laiks reformām."

Rīgas mēru aizskārusī frāze "Ušakova kleptokrātu Rīgas dome", pēc viņa domām, ir nodarījusi kaitējumu godam un cieņai vismaz par 10 000 latu (14 229 eiro), ko Ušakovs prasīja uz pusēm piedzīt no "Cita medija" un komentētāja Ozoliņa.

Ušakovs mikroblogošanas vietnē "Twitter" bija toreiz paudis izbrīnu, ka Ločmelei, kura "iepriekš strādājusi žurnālistikā, nav izpratnes par to, ka vārda brīvība nenozīmē tiesības melot".

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti