Stājies spēkā disciplinārsods prokuroram bijušā deputāta Kļaviņa lietā

Stājies spēkā disciplinārsods, algas samazinājums uz pusgadu, Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokuroram Arvim Miglānam. Viņš sodīts par likumpārkāpumiem bijušā Saeimas deputāta Askolda Kļaviņa krimināllietā.

Stājies spēkā disciplinārsods prokuroram bijušā deputāta Kļaviņa lietāZane Mače

  Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokuroru Arvi Miglānu šo pavasar ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers sauca pie disciplinārās atbildības. Šo lēmumu ir pētījusi arī Augstākā tiesa (AT), un nu tas ir stājies spēkā. Lietas hronoloģiju pārstāsta prokuratūras pārstāve Laura Majevska: "Prokuroru atestācijas komisija skatīja jautājumu par prokurora Miglāna iespējamo saukšanu pie disciplināratbildības. Toreiz ģenerālprokurors ar pavēli viņam piemēroja mēnešalgas samazinājumu uz 15% un 6 mēnešiem. Prokurors šo lēmumu pārsūdzēja un AT Disciplinārtiesa piemēroto disciplinārsodu atstāja spēkā."

  Disciplinārlieta pret Miglānu tika ierosināta saistībā ar likumpārkāpumiem bijušā Saeimas deputāta Askolda Kļaviņa krimināllietā. Viņu tiesāja par nelikumīgu transporta kompensāciju iegūšanu. Miglāns lietu nesūtīja uz tiesu, bet pieņēma prokurora priekšrakstu par sodu un Kļaviņu sodīja ar 120 stundām piespiedu darba.

  Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nodarījumu bija kvalificējis kā dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Tas ir smags noziegums. Taču prokurora priekšrakstā par sodu mantkārība kā motīvs neparādās. Kļaviņa nodarījuma kvalifikācija Miglāna versijā pārtapa par mazāk smagu noziegumu.

  Telefonsarunā pārmetumiem par Kļaviņa lietu prokurors nepiekrīt. "Jums kā žurnālistei, piemēram, arī saprotiet pēc visiem kanoniem redaktors nevar likt tādas un tādas intervijas taisīt, tāpat kā man neviens nevar likt to kvalificēt tā un tā. Šajā lietā bija iesniegtas sūdzības un viss tiek skatīts." Arī piemēroto sodu Miglāns, kurš apsūdzības valsts vārdā uztur tādās skaļās krimināllietās kā bijušas Rīgas domes amatpersonas Ārijas Stabiņas kukuļošanas lieta, bijušās muitas amatpersonas Vladimira Vaškeviča lieta un citas, komentē atturīgi.

  "Tas, kas saistīts ar atestāciju un visi tie pārējie jautājumi, ir klasificējami nevis kā valsts noslēpums, bet kā neizpaužama informācija, līdz ar to es neko komentēt nevaru. Kas attiecas uz diciplinārltiesu, tur AT pilns lēmums būs 15. maijā," teica prokurors. Miglāns uzsver, ka neviens lēmums vēl nav stājies spēkā un viss esot pārsūdzams. Tas gan nav tiesa, jo Augstākās tiesas Disciplinārtiesas pieņemtais lēmums pārsūdzams vairs nav.

  Sprieduma motīvu daļa ir gaidāma maija vidū. Prokuratūras pārstāve Majevska apgalvo, ka disciplinārsodi prokuroriem ik pa brīdim tiek piemēroti. "Piemēram, 2017. gadā ir bijuši 14 sodi. 2018. gadā – 12. No šiem 2018. gada 12 sodiem 4 bija piezīmes, 3 prokuroriem bija izteikts rājiens un pieciem piemērots mēnešalgas samazinājums," teica Majevska. Bargākais sods ir atbrīvošana no amata. Tāds pēdējā laika nav piemērots.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti