Stājies spēkā administratoram Sprūdam nelabvēlīgs spriedums prasībā pret «Ir»

Stājies spēkā spriedums, ar ko noraidīta maksātnespējas procesa administratora Māra Sprūda prasība pret žurnālu "Ir", žurnāla redaktori Nelliju Ločmeli un žurnālisti Indru Spranci par goda un cieņas aizskārumu.

Kā  informēja Augstākās tiesas (AT) preses sekretāre Baiba Kataja, AT Civillietu departaments 23.februārī skatīja Sprūda kasācijas sūdzību par Rīgas apgabaltiesas spriedumu. Ar to tika noraidīta administratora prasība un no Sprūda par labu AS "Cits medijs" piedzīti ar lietas vešanu saistītie izdevumi 4248 eiro.

Izskatījusi kasācijas sūdzību Civillietu departamenta rīcības sēdē, tiesnešu kolēģija nāca pie atzinuma, ka kasācijas tiesvedības ierosināšana ir atsakāma - tiesnešiem nebija acīmredzama pamata uzskatīt, ka pārsūdzētajā spriedumā ietvertais lietas iznākums ir nepareizs un ka izskatāmajai lietai ir būtiska nozīme vienotas tiesu prakses nodrošināšanā vai tiesību tālākveidošanā.

AT norādīja, ka apelācijas instances tiesa spriedumā ir vispusīgi vērtējusi ziņas nošķiršanu no viedokļa. Tiesa atzinusi, ka šajā lietā publikācijā ir pausts viedoklis, nevis ziņa - viedoklis nevar būt ne patiess, ne nepatiess un ar viedokļa paušanu nevar aizskart reputāciju.

Lēmums nav pārsūdzams.

Kā ziņots, pirmajā instancē Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa arī noraidīja Sprūda prasību.

Sprūds vērsās tiesā par žurnāla publikācijā "Maksātnespējas ķēķis" publicēto informāciju. Pēc viņa domām, publikācijā bija negatīvas asociācijas raisošs noformējums, tajā bija pausts nesamērīgi aizskarošs viedoklis bez jebkādas faktiskās bāzes, kā arī norādītas nepatiesas ziņas un fakti.

Sprūds toreiz lūdza piedzīt 16 150 latu (22 422 eiro) lielu mantisku kompensāciju. Tomēr vēlāk tiesvedībā Sprūds bija iesniedzis pieteikumu, vēloties palielināt morālā kaitējuma kompensācijas prasību par 12 900 eiro. Tiesa to nepamierināja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt