Stājas spēkā Lembergam labvēlīgs spriedums par viņa atstādināšanu no mēra amata

Administratīvā apgabaltiesa pirmdien izbeigusi tiesvedību Aivara Lemberga ("Latvijai un Ventspilij") prasībā par bijušā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža rīkojuma atcelšanu, ar kuru Lembergs tika atbrīvots no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas.

Līdz ar to stāsies spēkā Lembergam labvēlīgs spriedums, ar kuru prasība pirmajā instancē tikusi apmierināta un attiecīgi rīkojums atcelts. Apgabaltiesas priekšsēdētāja palīdze Līga Trubiņa skaidro, ka tiesvedība lietā izbeigta, jo atbildētājs atsauca savu apelācijas sūdzību.

Tomēr šo nolēmumu vēl varēs pārsūdzēt no tā pilnas pieejamības dienas 22.decembrī.

Jau ziņots, ka administratīvā rajona tiesa Liepājā pērn apmierināja Lemberga prasību un rīkojumu atcēla.

2012.gada 23.oktobrī oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" tika publicēts Sprūdža rīkojums par Lemberga atstādināšanu. Vairāku lappušu garumā arī ir aprakstīti juridiskie argumenti šādam lēmumam. Publicētajā rīkojumā minēts, ka atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" 93.panta pirmajai daļai ministrs atstādina Lembergu no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas par vairākiem pieļautajiem normatīvo aktu pārkāpumiem.

Ventspils pilsētas dome 2012.gada 13.decembrī ārkārtas sēdē atkārtoti konstatēja, ka "Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij") savu amatu nav zaudējis un joprojām atrodas šajā amatā, kā arī pilnā apjomā realizē savas kā Ventspils pilsētas pašvaldības valdošās koalīcijas politiskā vadītāja politiskās tiesības", piemēram, tikties ar vēlētājiem, paust tiem savu politiķa viedokli, gatavoties pašvaldību vēlēšanām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti