Stājas spēkā aizliegums par «Rossija RTR» retranslēšanu Latvijā

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) liedz trīs mēnešus Latvijā retranslēt programmu „Rossija RTR”. Tā pirmdien NEPLP paziņojis oficiālajā laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.

Vairākos „Rossija RTR" ziņu un citos raidījumos no 2.  līdz 17.martam konstatēts, ka notikumi atspoguļoti ļoti tendenciozi un tiek interpretēti atbilstoši Krievijas Federācijas ārpolitikas pamatnostādnēm, attaisnojot pret suverēnu valsti vērstu militāru agresiju, kuru ir nosodījušas lielākā daļa pasaules demokrātisko valstu. Ziņu sižetos dominē viedoklis, ka pretēji starptautisko tiesību normām Krievijas Federācijas prezidentam ir visas tiesības ievest Ukrainā karaspēku, lai aizsargātu krievvalodīgos iedzīvotājus. Drošības policija uzskata, ka programma "Rossija RTR" vienlaikus ar citiem Krievijas Federācijas kontrolētajiem televīzijas kanāliem izplata tendenciozu informāciju, kura negatīvi ietekmē Latvijas nacionālās drošības intereses.

Paziņojumā arī norādīts uz Drošības policija pausto, ka programma "Rossija RTR" vienlaikus ar citiem Krievijas Federācijas kontrolētajiem televīzijas kanāliem izplata tendenciozu informāciju, kura negatīvi ietekmē Latvijas nacionālās drošības intereses.

Tāpat NEPLP atsaucas uz profesores Dainas Teteres secinājumiem, ka programmas "Rossija RTR" ziņu raidījumos izmantoti apzināti fikcionāli pieņēmumi, kas zināmo savieno ar jauno, bet neņem vērā faktu, ka starp tiem bieži nav reālas saistības. Tāpat  uzsvērtas pragmatiskās konvencijas, t.i., raidījumu saturs un tā pasniegšanas veids fokusēts uz aprēķinātu auditoriju. Un lietu un parādību skaidrojumā atcelta lietu kompleksitāte, līdz ar to parādās primitivizētais.

Līdz ar to secināts, ka "Rossija RTR" ziņu raidījumos tiek atspoguļota vienpusēja un neobjektīva informācija, turklāt izmantojot tādus skatītāju uztveri ietekmējošus sižetus, lai veicinātu, ka skatītāji šo informāciju pieņem par patiesību un nekritizē to.

Tāpēc NEPLP aizliedz retranslēt programmu "Rossija RTR" Latvijas teritorijā trīs mēnešus no šā lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Viens no televīzijas retranslētājiem, „Lattelecom” no otrdienas aizstās TV kanālu „Rossija RTR” ar filmu kanālu K2, kas skatītājiem piedāvā  pēdējos 20 gados Krievijā veidotās un ražotās mākslas filmas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt