Dienas ziņas

Protestē pret smakām Vecmīlgrāvī

Dienas ziņas

Ikšķilē bērnudārza gaitas sāks 300 mazuļi

Vilcinās noslēgt līgumu par sporta laukumiem

Staicelē skolēni jaunajā mācību gadā varētu palikt bez sporta laukuma

Staiceles pamatskolas skolēnu pedagogi un vecāki satraukušies, vai skolēniem jaunajā mācību gadā būs kur sportot. Iepriekšējos gados Alojas novada dome slēdza līgumu ar Latvijas Futbola federāciju par sporta bāzes izmantošanu, taču šogad tas nav izdarīts. Šādu lēmumu pašvaldībā skaidro ar lielajām sporta laukumu nomas izmaksām. 

“Bija divi piedāvājumi par laukumu izmaksām. Pēdējais bija 51 tūkstotis ar kapeikām. Ja mēs prasām konkrētus laukumus uz konkrētām stundām un ja pagājušā gada publiskajā pārskatā laukumu un infrastruktūras uzturēšana ir 35 tūkstoši eiro, tad tā viennozīmīgi nav ne pašizmaksa, ne arī vidējās Latvijas cenas,” skaidroja Alojas novada domes priekšsēdētājs Valdis Bārda (Latvijas Zemnieku savienība). 

Staiceles pamatskola atrodas līdzās pilsētas profesionālajai sporta vidusskolai ar modernu sporta bāzi, ko izveidojusi Latvijas Futbola federācija. Līdzās sporta skolas audzēkņiem daudzus gadus šeit sporta stundas aizvadīja arī Staiceles pamatskolas skolēni.

“130 bērni skolā mācās, un tagad kaut kādā domes sēdē sāk runāt par bērnu vešanu uz sporta stundām uz Aloju, uz Salacgrīvu, es nezinu, ko vēl var kur vest,” neizpratnē ir Alojas novada domes deputāts Agris Rubenis.

Tāpat skolēna tētis, Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas vecāku komitejas pārstāvis Juris Strokšs uzsver, ka vest bērnus uz nodarbībām citur būtu bezjēdzīgi. 

“Ļoti uztrauc bērnu attīstība šeit pat uz vietas, pilnveidošanās, un, protams, pie šīs bāzes, lai mums nav nekur viņi jāved, jāpārved un jāuztraucas, ka pa ceļu. Tas galīgi nekur neder, jo mums ir faktiski viss te uz vietas,” viņš uzsver. 

Arī Staiceles pamatskolā īsti nav skaidrs, kā jaunajā mācību gadā organizēt mācību darbu. Tā kā skolā īsteno programmu “Sporto visa klase”, atsevišķām klasēm sporta stundas ir pat piecas reizes nedēļā, turklāt septembrī plānoti arī vairāki sporta pasākumi. Alojas novada domē pieļauj, ka skolēnus varētu vest uz 12 kilometrus attālo Alojas Ausekļa vidusskolu vai arī sporta nodarbības organizēt Staiceles pamatskolas teritorijā. 

Staiceles pamatskolas direktores vietniece izglītības jomā Ausma Kalniņa ir nobažījusies, vai vispār varēs nodrošināt bērniem sporta stundas.

“Ja viņas notiks kaut kur skolas teritorijā, tas nav pieņemami, ja blakus ir labiekārtoti laukumi, un 125 bērnus aizvest, protams, nekur nevar, taču nevar arī ne tās stundas saplānot. Es uzskatu, ka mācību programmu iziet sportā nav iespējams tad,” uzskata Kalniņa.

Savukārt pamatskolas direktore Sandra Brokāne ir pielaidīgāka un dod novada domei laiku atrisināt problēmu. “Vismaz līdz jaunajam gadam mēs esam gatavi pieciest, jo mums ir arī sporta zāle un apkārt teritorija, kur varētu sportot. Protams, mēs ar nepacietību gaidām, lai pašvaldība sakārtotu šo jautājumu,” norāda Brokāne. 

Alojas novada domē stāsta, ka savulaik sporta laukumi piederēja Staiceles pašvaldībai, un arī šobrīd neliela daļa ir Alojas novada īpašumā. Pēc tam, kad sadarbībā ar Futbola federāciju izveidota SIA “Latvijas Futbola federācijas mācību un treniņu centrs „Staicele””, esot bijusi noruna, ka vietējie iedzīvotāji sporta bāzi varēs izmantot bez maksas. Ja 2014. gadā Staiceles skola par sporta laukumu izmantošanu maksāja 8000 eiro gadā, tad pērn summa  jau bija divkāršojusies, bet šogad līgums paredz izmaksas 65 tūkstošu eiro apmērā.  

Tuvāko mēnešu laikā pašvaldība šo jautājumu apņēmusies sakārtot, izveidojot speciālu darba grupu, kurai piesaistīti arī Futbola federācijas pārstāvji. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt