ST vērtēs Pleša lēmumu apturēt azartspēļu ierobežošanu Ķekavā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Satversmes tiesā (ST) ierosināta lieta par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša (“Attīstībai/Par!”) rīkojumu, ar kuru apturēta Ķekavas novada domes saistošo noteikumu par azartspēļu organizēšanu darbība, informēja ST.

Lieta ierosināta pēc Ķekavas novada domes pieteikuma.

Konstitucionālā sūdzība saistīta ar ministra Artūra Toma Pleša 2021. gada decembra lēmumu apturēt Ķekavas novada pašvaldības saistošos noteikumus par azartspēļu zāļu liegumu novadā.

Ministrs bija norādījis, ka Ķekavas noteikumi neatbilst normatīvajiem aktiem ar augstāku juridisko spēku, jo pašvaldībai nav piešķirtas tiesības noteikt aizliegumu azartspēļu organizēšanai visā tās teritorijā. Savukārt Ķekavas novada dome šādam ministra viedoklim nepiekrīt un lūdz izvērtēt apstrīdētā akta atbilstību Azartspēļu un izložu likumam un likumam par pašvaldībām.

Satversmes tiesa ir uzaicinājusi amatpersonu, kas izdevusi apstrīdēto aktu – vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru – līdz 30. maijam iesniegt atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.

Lietas sagatavošanas termiņš ir 2022. gada 29. augusts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti