ST priekšsēdētāja vēlēšanas: divos balsojumos par Kusiņu un Ķini - neizšķirts

Otrdien Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētāja amatam izvirzīti bijušais Saeimas Juridiskā biroja vadītājs Gunārs Kusiņš un ST tiesnesis Uldis Ķinis, un divos balsojumos abi kandidāti saņēma vienādu balsu skaitu, ziņo Latvijas Radio korespondents Artjoms Konohovs.

Pirmajā balsojumā ST tiesnešu balsis sadalījās vienādi – trīs pret trīs, līdz ar to netika ievēlēts neviens no izvirzītajiem kandidātiem. Arī otrajā balsošanā balsu sadalījums nav mainījies – gan Kusiņš, gan Ķinis saņēma trīs balsis. Pēc otrā balsojuma vēlēšanās izsludināts stundas pārtraukums.

ST strādā nepilnā sastāvā, jo viena tiesnese – Vineta Muižniece – pašlaik nepilda tiesneses pienākumus, kamēr tiesa izskata lietu, kurā viņa apsūdzēta par dienesta viltojumu laikā, kad bija Saeimas Juridiskās komisijas vadītāja. 

ST tiesnešiem jāievēl jauns vadītājs Aijas Brantas vietā, kura par ST priekšsēdētāju ievēlēta februāra beigās un kurai aprīlī beidzās termiņš tiesneša amatā. Viņas iecelšana amatā bijusi pēc tiesnešu savstarpējas vienošanās, tostarp tādēļ, lai jaunajam tiesnesim, bijušajam Saeimas Juridiskā biroja vadītājam Gunāram Kusiņam būtu laiks iejusties tiesas darbā.

Branta iepriekš atzina, ka Kusiņš varētu būt viens no pretendentiem uz tiesas priekšsēdētāja amatu.

Brantai amata termiņš beidzās 24. aprīlī. Priekšsēdētājas amatā viņa bija nepilnus divus mēnešus - no 28.februāra, kad viņu priekšsēdētājas amatā ievēlēja pēc Gunāra Kūtra amata termiņa beigām. Gunārs Kūtris Satversmes tiesu vadīja no 2007.gada 31. janvāra.

Satversmes tiesas priekšsēdētājs vada Satversmes tiesas sēdes, organizē tiesas darbu un pārstāv Satversmes tiesu.

ST priekšsēdētāja pilnvaru termiņš ir trīs gadi, priekšsēdētāja vēlēšanas notiek atklātā tiesas sēdē un amata kandidātus izvirza sēdes laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti