ST: Pašvaldību deputātiem jāzina latviešu valoda augstākajā līmenī

Pašvaldību deputātiem ir jāzina latviešu valoda augstākajā līmenī un tā jālieto savā darbā, to lēmusi Satversmes tiesa (ST).

Ar Konstitucionālo sūdzību tiesā bija vērsušies kādreizējie pašvaldību deputāti Nataļja Čehova un Valērijs Kravcovs. Viņi sūdzējās, ka likums liek pašvaldību domju deputātiem zināt un lietot valsts valodu C līmenī jeb augstākajā pakāpē. Tas nesamērīgi ierobežojot viņu iespējas veikt amata pienākumus un šī norma neatbilstot vienlīdzības līmenim un Satversmē noteiktajam, ka pilsonim ir tiesības likumā paredzētajā veidā piedalīties pašvaldību darbībā.

Tomēr Satversmes tiesa secināja, ka šī norma atbilst valsts pamatlikumam.

Tas nozīmē, ka norma paliek spēkā un pašvaldību deputātiem ir jāzina un jālieto valoda noteiktajā augstākajā līmenī," skaidro ST pārstāve Līna Kovalevska.

"Satversmes tiesa secināja, ka pašvaldības deputātam ir jārunā latviešu valodā, jo tas ir saistīts ar viņa darba veikšanu un viņam šie pienākumi ir jāpilda pienācīgi un pastāvīgi - bez tulkiem, bez redaktoriem. Tas, ka viņš pienācīgi dara savu darbu, tas ir sabiedrības interesēs," norādīja Kovalevska.

Otrs spēcīgākais arguments - šīs prasības attiecas pilnīgi uz visiem deputātiem, neatkarīgi no viņu dzimtās valodas, izcelsmes, tautības, skaidroja tiesas pārstāve.

Abi bijušie deputāti - Čehova un Kravcovs - savulaik administratīvi sodīti saistībā ar Valsts valodas likuma neievērošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt