Panorāma

Vai palielinās atbalstu C hepatīta slimniekiem?

Panorāma

Eksperti: deflācija Latvijā ienākusi no ārzemēm

Sprūdžs gatavs atkāpties

Sprūdžs gatavs atkāpties; premjers aicina nepieņemt sasteigtus lēmumus

Vēlētāji no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (Reformu partija, RP) gaida neatlaidīgu darbu izvirzīto mērķu sasniegšanai, nevis ātru kapitulāciju, šādu viedokli, komentējot iespējamo Sprūdža demisiju, aģentūrai BNS ar sava preses sekretāra Mārtiņa Pankes starpniecību pauda Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Jau ziņots, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs pēc ceturtdienas balsojuma Saeimā pret priekšlikumu, kas paredzēja – ja pret deputātu ir sākta kriminālvajāšana par smagu vai sevišķi smagu noziegumu, attiecīgais deputāts ar dienu, kad pašvaldībā saņemta procesa virzītāja informācija attiecīgās pašvaldības domei par kriminālvajāšanas sākšanu, zaudē tiesības piedalīties pašvaldības un tās komisiju un komiteju, kā arī citu to institūciju sēdēs, kurās pašvaldība viņu ir ievēlējusi vai apstiprinājusi, - paziņoja, ka šādu koalīcijas partneru balsojumu uzskata par neuzticības izteikšanu un neredz iespēju turpināt darbu ministrijas vadībā, ja no koalīcijas partneriem nesaņems apliecinājumu, ka likuma grozījumi, ar kuriem smagos noziegumos apsūdzētiem pašvaldību deputātiem tiktu liegts pildīt darba pienākumus, tiks apstiprināti Saeimā.

"Vakardienas [ceturtdienas] balsojumu Saeimā vērtēju negatīvi – tas ir pretrunā šīs koalīcijas mērķiem stiprināt tiesiskumu un samazināt oligarhu ietekmi politikā," norādīja premjers.

Savukārt komentējot Sprūdža iespējamo gatavību atstāt amatu, ja viņa virzītie likuma grozījumi tā arī paliks nepieņemti, Dombrovskis pavēstīja, ka ministrs viņu par savu tālāko rīcību vēl nav informējis. "Manuprāt, vēlētāji no ministra [Sprūdža] sagaida neatlaidīgu darbu izvirzīto mērķu īstenošanai, nevis kapitulāciju," sacīja premjers un piebilda, ka "Vienotība" ir gatava kopā ar RP un NA turpināt meklēt visām pusēm pieņemamus alternatīvus risinājumus, kā ierobežot smagos kriminālnoziegumos apsūdzētu deputātu pilnvaras.

Premjers norādīja, ka konkrētais jautājums tiks pārrunāts koalīcijā: "Aicināsim Nacionālo apvienību nonākt pie skaidri formulēta viedokļa. Pagaidām šo situāciju ir grūto komentēt, jo vajag iepazīties ar Nacionālās apvienības deputātu motivāciju, balsojot pret šo likumprojektu."

Viņš arī atzina, ka ar ministru radušos situāciju nav pārrunājis.

Brīvais balsojums šajā jautājumā bija Nacionālajai apvienībai (NA). Četri apvienības deputāti balsoja pret, bet vēl pieci atturējās. Pret minēto normu balsoja arī Zaļo un zemnieku savienības un "Saskaņas centra" frakcijas.

Dombrovskis atzina, ka visai Latvijas sabiedrībai, it īpaši NA vēlētājiem, patlaban ir tiesības prasīt pamatojumu tiem deputātiem, kuri iestājās pret šo iniciatīvu. "Iespējams, lai novērstu tālākas spekulācijas, NA šajā jautājumā tomēr būtu jāformulē kopīga nostāja. Ņemot vērā, ka vairāki NA deputāti norādījuši uz nepieciešamību tiesām straujāk lemt smagos noziegumos apsūdzētu amatpersonu lietas, vēlos atgādināt, ka tieslietu nozare šajā valdībā atrodas tieši NA pārziņā. Tādēļ sagaidu arī tālāku rīcību no NA puses, kā panākt šo viņu pieteikto mērķi," uzsvēra ministru prezidents.

Sociologa,  pētījumu centra SKDS vadītāja Arņa Kaktiņa viedoklis: „Man ir grūti pateikt, cik lielā mērā koalīcija atbalstīs Sprūdža palikšanu amatā. Tas, ko mēs redzam, - jo tuvāk nāk vēlēšanas, un arī nākošās Saeimas vēlēšanas vairs nav aiz kalniem, tūlīt būs pašvaldību vēlēšanas, - jo patiesībā lielākas pretrunas parādās starp koalīcijas partneriem, vismaz tik tālu, ka viņi mēģina pakāpties viens uz otra pleciem, kaut kādā veidā izcelties. Tāpēc tādā īstermiņā man ir grūti iedomāties, ka tagad viņi varētu pašvaldību vēlēšanu priekšvakarā saliedēties un parādīt kolektīvu atbalstu Sprūdža kungam.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt