Aktuālā intervija

Konkurences padome ir noslēgusi maksājumu karšu tirgus uzraudzību

Aktuālā intervija

Guntis Gailītis vēlas turpināt sakārtot Rīgas pieminekļu saimniecību

Andris Sprūds: Notiekošais Polijā ir Latvijas lielākais 2016. gada izaicinājums ārpolitikā

Sprūds: Notiekošais Polijā – lielākais Latvijas ārpolitikas izaicinājums šajā gadā

"Notiekošais Polijā ir Latvijas lielākais 2016.gada izaicinājums un jautājums [ārpolitikā]," šādu viedokli Latvijas Radio raidījumā "Aktuālais temats" pauda Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds.

"Ja mēs runājam par drošību un ja mēs runājam par militāro klātbūtni, tad Polija ir bijusi mums ļoti svarīgs sabiedrotais. Ļoti labi un ļoti izdevīgi mums ir bijis tas, ka poļi tomēr ļoti sāpīgi uztvēruši visu, kas notika Ukrainā un bija mūsu sabiedrotie," teica Sprūds, norādot – Polija ir daudz darījusi, lai stiprinātu drošību Baltijas jūras reģionā.

Sprūdam ir bažas, ka NATO samits Varšavā "var pārvērsties tajā sliktākajā scenārijā  - ne tik daudz par NATO samitu, cik par Polijas samitu".

"Poļi šobrīd grib teikt, ka viņi ir ļoti stingri savā nostājā attiecībā  pret Eiropu, bet jautājums, vai tas vienā brīdī arī neuzsitīs pa attiecībām pret amerikāņiem. Jo amerikāņi, šīs transatlantiskās attiecības, tās jau tomēr ir savstarpēji saistītas lietas," teica Sprūds.

Jau ziņots, ka jaunā Polijas valdība līdz šim izpelnījusies asu kritiku gan saistībā ar ierobežojumiem sabiedriskajiem medijiem, gan arī ar reformām Konstitucionālajā tiesā. Iepriekš Varšavā vairākkārt notikušas masu demonstrācijas, kurās piedalījās tūkstošiem cilvēku, lai protestētu par konservatīvo valdības politiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti