Viņš atgādināja, ka arī pašam savulaik liedza iebraukšanu Krievijā. Šāds Krievijas solis sekoja pēc tam, kad Latvija liedza savā valstī iebraukt diviem Kremļa polittehnologiem.
Arī šoreiz Latvija bija liegusi iebraukt trim Krievijas estrādes dziedātājiem un apmeklēt tiem konkursu „Jauno vilni”. Tāpēc Krievijas atbilde bija sagaidāma. „Mums nav jābūt pārsteigtiem par to, kas ir noticis,” teica Sprūds.
Viņš pieļāva, ka Maizītim iebraukšana Krievijā liegta, jo viņš ir Satversmes aizsardzības biroja vadītājs. Citiem vārdiem, iebraukšana liegta amata, nevis personisku apstākļu dēļ. Savukārt Judins Krievijas nepatiku varētu būt izpelnījies, jo Saeimā virzīja Latvijas okupācijas fakta kriminalizāciju.
Sprūds atzina, ka ir visai ticams, ka ir vēl cilvēki, kam liegta iebraukšana Krievijā. Taču tā kā Krievija šādu faktu nepublisko un par iekļūšanu „melnajā sarakstā” iespējams uzzināt, vien prasot vīzu, tad bez Hermaņa, Maizīša un Judina neviens cits publiski nav zināms. „Šis ir savstarpējais ES, ASV un Krievijas amatpersonu saraksts,” piebilda Sprūds, norādīdams, ka šoreiz Krievija nav rīkojusies tikai pret Latviju.
Jau vēstīts, ka piektdien kļuva zināms par aizliegums visiem trim Latvijas pilsoņiem iebraukt Krievijā.