Spriņģe: Jautājumā par Rīgas sirsniņu Ušakovs uzvedas kā puišelis

Ignorējot Valsts valodas centra (VVC) uzlikto sodu par sirsniņu garumzīmes vietā uzrakstā „Rīga”, Rīgas mērs Nils Ušakovs („Saskaņa”)  uzvedas kā puišelis, Latvijas Televīzijas žurnālistu diskusijā „Skats no malas” sacīja žurnāliste Inga Spriņģe.

„Nils Ušakovs kārtējo reizi uzvedas kā puišelis – ā, jūs man aizliegsiet, tad es vēl vairāk kaut ko nākšu un parādīšu pretī, ka man ir vienalga, ko jūs par mani sakāt un domājat,” vērtēja Spriņģe, norādot, ka valstī ir noteikta kārtība un likumi.

Tai pat laikā Ušakova reputācija no šī gadījuma necietīs, bet tas parāda, ka mērs „nespēj atzīt savas kļūdas vai nepareizu rīcību”, spriež žurnāliste.

„Es varbūt pat nebūtu domājusi par to zīmi, bet tagad nepatiku daudz vairāk tā attieksme – es gribu un tā zīme tur būs, un tas rada pretestību. Bet Ušakovam nav svarīgi, ko es par to domāju,” smejot sacīja Spriņģe.

Žurnālists Māris Antonēvičs norādīja, ka Rīgā ir daudz vietu, kur uzlikt šādas sirsniņas un tādēļ nav jābojā klasiskas vērtības kā uzraksts „Rīga”, pie kura jau ir pierasts. Savukārt žurnālists Ingus Bērziņš uzsvēra, ka svarīgs ir tieši arhitektu profesionālais viedoklis.

Tikmēr Kārlis Streips akcentēja, ka tieši uzraksta autoram ir jābūt galvenajam noteicējam, bet šī sirsniņa raidījuma vadītājam asociējas ar ateju.

Jau vēstīts, ka VVC ir piemērojis sodu Rīgas pašvaldībai par asas diskusijas izraisījušo sirsniņu garumzīmes vietā uz uzraksta „Rīga” pie pilsētas robežas. Tāpat centrs uzdeva atjaunot garumzīmi uz uzraksta.

Rīgas mērs paziņojis, ka pilsētas doma nemaksās VVC uzlikto naudas sodu par uzrakstā „Rīga” garumzīmes vietā ielikto sirsniņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti