Tā dēvētajā digitālās televīzijas krimināllietā, kas pirmās instances tiesā atrodas aptuveni piecus gadus, spriedumu varētu sagaidīt nākamgad, aģentūrai BNS atzina Rīgas apgabaltiesā.
Lai gan iepriekš tiesnesis Juris Stukāns, kurš lietu izskata, pieļāva, ka spriedumu varētu pasludināt šogad, pašlaik ir skaidrs, ka tas tomēr nenotiks. Tiesa vēl nav uzklausījusi visus 20 krimināllietā apsūdzētos, turklāt decembrī paredzēts arī nopratināt papildus uzaicinātos lieciniekus. Tikai pēc tam, ja lietas dalībnieki nebūs pieteikuši kādus lūgumus, tiesa varēs lemt par tiesas izmeklēšanas pabeigšanu.
Tomēr sagaidāms, ka pēc tam divus mēnešus tiesas sēdes šajā krimināllietā nenotiks, jo prokurors tiesu informējis, ka viņam vajadzēs laiku, lai sagatavotos pēc tiesu izmeklēšanas sekojošajām tiesu debatēm. Pēc tām savukārt tiks izteiktas replikas un apsūdzēto pēdējais vārds.
Vērienīgā krimināllieta, kuras materiāli apkopoti 101 sējumā, tiesā nonāca 2007.gada oktobrī, taču pēc būtības to sāka skatīt tikai 2009.gadā.
Kopumā uz tiesu tika uzaicināti aptuveni 120 liecinieku, kuru nopratināšana ilga no 2009.gada marta līdz šā gada septembrim.
Krimināllietā apsūdzētas 20 personas – kompānijas "Uzņēmumu vadība un konsultācijas" darbinieks Harijs Krongorns, "Digitālā Latvijas valsts radio un televīzijas centra" (DLRTC) bijušais ģenerāldirektors Guntars Spunde, bijušie DLRTC valdes locekļi Jānis Plūme un Alfrēds Janevics, "Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" (LVRTC) bijušais ģenerāldirektors Māris Pauders, kā arī "Kempmayer Media Latvia" valdes locekļi Juris Ulmanis, Jānis Svārpstons, Jānis Zips un Andrejs Zabeckis.
Apsūdzēti arī apsardzes kompānijas "Falck apsargs" bijušais valdes priekšsēdētājs Valdis Purvinskis, bijušais Latvijas Neatkarīgās televīzijas valdes priekšsēdētājs Andrejs Ēķis, kompānijas "Interbaltija Invest" bijušais valdes loceklis Gints Bandēns, uzņēmējs Uldis Kokins, LVRTC bijušie valsts pilnvarnieki Ināra Rudaka, Ojārs Rubenis, Didzis Jonovs un Andrians Ļublins.
Prokuratūra apsūdzības uzrādījusi arī advokātiem Mārtiņam Kvēpam un Jānim Lozem, kā arī kādreizējam Andra Šķēles runasvīram Jurģim Liepniekam.
Krimināllietā apsūdzības uzrādītas par krāpšanu lielos apmēros un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielos apmēros vai ja to izdarījusi organizēta grupa, kā arī tīšām darbībām valsts amatpersonu rīcībā un valsts amatpersonu pienākumu nepildīšanu, kas izraisījusi smagas sekas.
Neviens no apsūdzētajiem savu vainu neatzīst, turklāt liela daļa no viņiem pēc apsūdzības nolasīšanas apgalvoja, ka nesaprot, par ko viņiem inkriminēti noziedzīgie nodarījumi.
Digitālās televīzijas krimināllietu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, pamatojoties uz toreizējā satiksmes ministra Roberta Zīles iesniegumu, ierosināja 2003.gada 1.septembrī.