Sprāgstot lādiņam, bojā iet vīrietis un apdegumus gūst viņa dēls

Dobeles novadā brīvdienās sprādzis Otrā pasaules kara laika lādiņš, bojā gājis kāds vīrietis un smagi apdedzis viņa četrus gadus vecais dēls.

Sprādziens notika sestdien apdzīvotā vietā kādas lauku mājas pagalmā. Pēc negadījuma Nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas vienība pārmeklējusi apkārtni, bet citi sprādzienbīstami priekšmeti netika atrasti. Par notikušo uzsākts kriminālprocess.

„Lauku māja. Pie šķūņa bija noticis sprādziens, jo, uzsprāgstot Otrā pasaules kara lādiņam, traumas guvis 1960.gadā dzimušais vīrietis, kas ir gājis bojā un slimnīcā, Rīgā nogādāts 2009. gadā dzimis puika. Šajā brīdī mēs domājam, ka vīrietis bija atradis šo sprādzienbīstamo priekšmetu, un tas sprādzis,” stāsta Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece.

Ārsti norāda, ka puisēna veselības stāvoklis ir stabils, bet ļoti bīstams, un tas jebkurā brīdī var mainīties. „Organismā ir daudz šķembu, kuras nevar kustināt. Tās, kuras nebija dzīvībai būtisku orgānu tuvumā, esam izņēmuši, bija operācija. Konsultējāmies ar citiem ārstiem, lai zēna prognozes turpmākajai dzīvei būtu labākas,” sacīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārste Antra Bardziņa.

Notikuma vietā citus sprādzienbīstamus priekšmetus sapieri neatrada. Pavasarī, kad tiek veikti dažādi zemes apstrādes darbi, bieži tiek atrasti aizdomīgi priekšmeti. Jāpiebilst, ka Annenieku pagastā šajās brīvdienās atrasti vēl trīs nesprāguši lādiņi, arī Dobeles novada Bērzes pagastā, Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā, Tukuma novada Džūkstes pagastā. Tāpēc Nacionālie bruņotie spēki lūdz iedzīvotājus būt uzmanīgiem un atrastos sprādzienbīstamos priekšmetus neaiztikt.

Viņa norāda, ja kāds iedzīvotājs atrod kādu sprādzienbīstamu priekšmetu vai lādiņu, tad obligāti ir jādod ziņa policijai. Iedzīvotāji paši nekādā gadījumā nedrīkst ar to darboties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti