Dienas ziņas

Valmieras skolēni uzvar LM konkursā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sprādziens Rēzeknes daudzdzīvokļu namu pagalmā

Sprādzienā pie dzīvojamās mājas Rēzeknē bojātas vairākas automašīnas

Rēzeknē pirmdien, 20. aprīlī, agri no rīta daudzdzīvokļu mājas pagalmā noticis sprādziens. Sprādzienā bojātas vairākas automašīnas, kā arī mājas durvis. Ir uzsākts kriminālprocess un tiek noskaidroti notikušā apstākļi.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte stāstīja, ka policijā pirms plkst. 5 no rīta saņemta informācija par to, ka Rēzeknē, Atbrīvošanas alejas mājas pagalmā ir noticis sprādziens. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ir noticis apjomīgs sprādziens, kurā bojāti pieci transportlīdzekļi un mājas ieejas durvis.

Drīzumā pēc sprādziena mājas iedzīvotājiem lūgts evakuēties, un trīs iedzīvotāji, kam nebija iespējas doties citur, nogādāti netālu esošajā Rēzeknes 3. vidusskolā.

Valsts policijas pārstāve Lāsma KursīteLāsma Zute

  "Par laimi cietušo personu nav. Mājas iedzīvotāji tika evakuēti un uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta 2.daļas par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu vispārbīstamā veidā. Šobrīd notiek intensīvs darbs notikuma vietā un sadarbībā ar Valsts policijas Ekspertīžu centru ir ieradušies speciālisti. Tiklīdz darbs tiks pabeigts, mājas iedzīvotāji varēs atgriezties savās dzīvesvietās," teica Kursīte.

  Piecstāvu mājā, pie kuras notika sprādziens, 50 dzīvokļos deklarēti 79 iedzīvotāji. Māja atrodas pilsētas centrā.

  “No rīta ieradās policijas darbinieki un pateica, ka visiem ir jāiet projām no mājām. Redzēju, ka visur policija stāv un lentes drošībai savilktas. Un zem vairākām mašīnām ir tādas pamatīgas peļķes, vai nu eļļa, vai degviela, kaut kas tāds,” pastāstīja mājas iedzīvotāja Diāna Selecka.

  Evakuācijas laikā pierādījies, ka visgrūtāk šādos negadījumos reaģēt tieši vecākās paaudzes cilvēkiem. “Kaimiņi, kas ir gados, tiešām bija neizpratnē, kāpēc kaut kas tāds ir jādara. Policijas darbinieki ļoti korektā veidā visu skaidroja, un es arī skaidroju kaimiņiem, ka tas ir mūsu drošības labad. Gadījumā, ja kaut kas kaut kur sprādzis, tas nozīmē, ka jebkura cita vieta arī var būt bīstama,” pastāstīja Selecka.

  Izmeklēšanas darbs turpinājās visas dienas garumā. “Ir mums arī palīgā ieradušies mūsu speciālisti no Rīgas, no ekspertīžu centra kolēģi. Tātad apjomīgs darbs tiek veikts. Un pagaidām arī par izmeklēšanas versijām sīkāku informāciju nesniegšu. Noteikti pieliksim visus spēkus, lai noskaidrotu vainīgās personas, kas ir izdarījušas šo noziedzīgo nodarījumu,” apliecināja VP Latgales reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Pastars.

  Pēdējo gadu laikā Latgalē sprādzieni notikuši arī citviet. “Spridzināšanas gadījumi arī Latgales reģionā ir bijuši iepriekš fiksēti. Ja mēs skatāmies piecu gadu garumā, tad arī Rēzeknē šādi gadījumi bijuši. Šajā gadījumā pēc krimināllikuma panta, pēc kura ir uzsākta lietvedība, ir paredzēts kriminālsods un brīvības atņemšana līdz desmit gadiem,” norādīja Pastars.

  Valsts policija procesuālās darbības uz vietas pabeidza vēlā pēcpusdienā, un iedzīvotāji varēja atgriezties mājās, savukārt izmeklēšana vēl turpināsies.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti