Dienas ziņas

No amata atstādināts Jēkabpils slimnīcas vadītājs

Dienas ziņas

«Kustība Par!» vērtē paveikto

Salaspilī sacenšas sporta veterāni

Sporta veterānu sacensības Salaspilī - aktīvo senioru gada notikumu sportā

Pirmās Latvijas sporta veterānu spēles tika noorganizētas 1963. gadā, un kopš tā laika kļuvušas par aktīvo senioru gada notikumu sportā. Sestdien Salaspilī tikās vairāk nekā 400 vieglatlētu, kā arī basketbola, volejbola un regbija spēlētāji. 

Salaspils stadionā rosība valdīja jau kopš agra rīta. Vispirms iesildīšanās, bet tad starta pozīcijas ieņēma stafešu skrējēji, soļotāji, tāllēcēji un citu vieglatlētikas disciplīnu pārstāvji.

"Principā mums vieglatlētikā notiek Eiropā, pasaulē paredzētajās senioru disciplīnās.Sākot no 100 metriem, visas tāllēkšanas, augstumi. Kārtslēkšana mums senioriem šeit nav, bet visas pārējās ir," stāstīja Latvijas Sporta veterānu (senioru) savienības valdes locekle Iraīda Zālīte.

Par senioru sportā kļūst ātri. Dāmām sasniedzot vien trīsdesmit, bet kungiem trīsdesmit piecu gadu vecumu.Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka sportošana tiek atstāta pagātnē. Dažkārt rezultāti pat tiek uzlaboti un apgūti arī jauni sporta veidi.

"Tikko stafeti noskrējām kā vienīgā komanda 4x100. Pamatdisciplīna man ir šķēpa mešana.

Es uzmetu 49 gados 56,29 metrus, personīgais rekords. Skolas laikos bija ap 50, tagad sāku trenēties un uzlabojās rezultāti," pastāstīja sacensību dalībnieks Vilmārs Bukšs.

Vairumam senioru šis ir gada lielākais sportiskais notikums, kurā savu varēšanu parādīt, bet galvenais satikt senos draugus un kādreizējos konkurentus.

"Prieks satikties. Dažam prieks startēt, un citi jau skatās - kāds personiskais rezultāts," sacīja sacensību dalībniece Mudīte Gerke. "Galvenais jau prieks satikt savus bijušos, kādreizējos sportistus, ar ko jaunības dienās kopā startēts," piebilda Tālis Auniņš. Viņš zināja teikt, ka agrāk bija vairāk aktīvu sportistu senioru rindās, bet tagad esot uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi.

Tomēr starp aktīvajiem senioriem netrūkst arī tādu, kuriem Latvijas sporta veterānu sacensības ir tikai laba treniņa vieta, gatavojoties  Eiropas un pasaules startiem

"Ļoti daudz seniori mums ir Eiropas čempioni dažādās disciplīnās. Gan diska mešanā, gan šķēpmešanā.  Ventspilnieks Valdis Sala ir labākais pasaulē starp senioriem desmitcīņā un kārtslēkšanā," pastāstīja Zālīte.

Līdztekus vieglatlētikas disciplīnām, kurās piedalījās vairāk nekā 400 senioru, Latvijas sporta veterānu sacensībās vienlaikus notika arī volejbola, regbija un basketbola sacensības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti