Sporta atbalstam skolās valsts plāno rīkot speciālas «Sporta loterijas»

Finanšu minsitrija plāno uzsākt jaunu loterijas projektu, kura ietvaros katru nedēļu viena skola varēs laimēt 5000 eiro sporta dzīves uzlabošanai, tam nepieciešamo finansējumu iegūs no jaunas momentloterijas. Šo ieceri ceturtdien, 5. novembrī, konceptuāli atbalstīja valdība. 

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sadarbībā ar VAS "Latvijas Loto" ir izstrādājusi koncepciju jauna valsts mēroga izložu projekta uzsākšanai, liecina Finanšu ministrijas sagatavotais ziņojums valdībai. Šis loteriju produkts ir veltīts sabiedriskā labuma mērķim –  finansiālam atbalstam sporta dzīves veicināšanai Latvijas izglītības iestādēs, kā arī nometnes “Personības akadēmija” rīkošanai. Ik gadu sporta atbalstam novirzītu vismaz 375 000 eiro.

Projekta ietvaros "Latvijas Loto" plāno rīkot divas tematiskas loterijas – izlozi “Sporto visi!” un īpašu momentloteriju ar lielo laimestu vismaz 100 000 eiro apmērā – “Sporta loterija”. 

"Sporta loterijas" ietvaros reizi nedēļā tiks izlozēti nedēļas laimētāji un vienlaicīgi arī noteikta laimētāja norādītajai adresei ģeogrāfiski tuvākā izglītības iestāde, kura piedalās projektā “Sporto visa klase” un kura varēs saņemt 5000 eiro skolas sporta dzīves uzlabošanai.

Katra izglītības iestāde gada laikā 5000 eiro naudas summu varēs saņemt tikai vienu reizi, tādējādi dodot vienlīdzīgas iespējas citām tuvākajām skolām. Ja ģeogrāfiski vienādā attālumā no izlozes laimestu ieguvējiem atradīsies vairākas izglītības iestādes, kuras piedalās projektā “Sporto visa klase”, naudas atbalsta saņēmējs tiks izraudzīts izlozes veidā. Detalizēti noteikumi vēl tiks izstrādāti.

Sabiedriskā atbalsta mērķis paredz arī atbalstu LOK “Personības akadēmijas” organizēšanai. Tā mērķis ir atrast potenciālos jaunos talantus sportā un ar vasaras nometnes palīdzību atbalstīt veselīga un sportiska dzīves veida nostiprināšanu un intereses veidošanu par tālāko izaugsmi sportā.  

Šī virziena ietvaros ir paredzēta personīgo sasniegumu novērtēšana katrā skolā, kas piedalās projektā “Sporto visa klase”. 

“Sporta loterijas” pārdošanu paredzēts uzsākt 2021. gada maijā, bet interaktīvo izlozi paredzēts uzsākt 2021. gada septembrī.

Plānots, ka abu valsts mēroga izložu apgrozījums gadā sasniegs 4 000 000 eiro, nodrošinot papildus peļņu "Latvijas Loto", kas ļautu finansēt minētos pasākumus.

Atlases etapi dalībai nometnē “Personības akadēmija”

KONTEKSTS:

Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, Finanšu ministrija un VAS “Latvijas Loto” atklāja unikālu projektu — lielo "Simtgades loteriju", kas ir līdz šim nozīmīgākais nacionālās momentloterijas projekts un ietver vērienīgu stipendiju atbalsta programmu spožākajiem vidējās izglītības iestāžu absolventiem. 

Latvijā "Simtgades loterijas" projekts ir izrādījies sekmīgs un apliecina sabiedrības atbalstu loteriju produktiem ar sabiedriskā labuma mērķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti