Panorāma

Piena produktus eksportēs uz Ķīnu

Panorāma

Saeimā iesniedz nākamā gada budžetu

Deputātu Spolīti par braukšanu dzērumā no Vienotības neizslēdz

Spolītis uz «pārdomu laiku» aptur darbību «Vienotībā»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Saeimas deputāts Veiko Spolītis ("Vienotība"), kurš iepriekš pieķerts par braukšanu dzērumā, nolēmis apturēt savu darbību partijā "Vienotība, tomēr deputāta mandātu pagaidām nenoliks.

Spolīša rīcību trešdien vērtēja partijas valdes un frakcijas kopsēdē.

"Izrunājām šo ļoti nepatīkamo gadījumu, un galarezultāts ir tāds, ka Veiko Spolītis aptur savu darbību partijā līdz laikam, kad viņš sapratīs, vai šis pārkāpums ļauj viņam pildīt deputāta pienākumus vai nē. Tad viņš pieņems šo lēmumu," žurnālistiem pastāstīja "Vienotības" frakcijas priekšsēdētājas vietnieks Kārlis Šadurskis ("Vienotība").

Pēc Šadurska teiktā, ja Spolītis nolemšot nolikt deputāta mandātu, tad nebūšot pamata runāt par izslēgšanu no partijas. Savukārt, ja Spolītis nolems saglabāt deputāta mandātu, tad viņam būšot jāizstājas no partijas.

Pārdomu termiņu Šadurskis neprecizēja, vien norādīja, ka tam jābūt "saprāta robežās".

Šadurskis uzsvēra, ka Spolīša pārkāpums ir ļoti smags un tas ir pretrunā ar to, ko deputāts apņemas, uzņemoties amata pienākumus. Turklāt, ja šāds pārkāpums notiktu jau pēc mandāta apstiprināšanas, tad tiktu pārkāpts deputāta zvērests.

„Dažādi ir pārkāpumi, bet tas nenozīmē, ka jānoslēdz vispār iespējas cilvēkam nodarboties ar politiku,” saka premjere Laimdota Straujuma („Vienotība”).

Par šo pārkāpumu Spolītim pienākas arī administratīvais arests, un Šadurskis nevarot iedomāties, ka "partijas "Vienotība" biedrs, Saeimas deputāts iet "atsēdēt" cietumā".

Spolītis iepriekš sacīja, ka savu rīcību nožēlo un uzsver, ka uzņemas par to morālo atbildību, tomēr neplāno nolikt deputāta mandātu, jo tam esot nepieciešams daudz nozīmīgāks iemesls.

Pēc Spolīša teiktā – viņš jau ir sapratis, ka mandātu nenoliks, bet partijā paliks, jo grib vēlēšanās solīto. „Es vēlreiz atkārtoju, ka es nožēloju savu nodarījumu un es darīšu savu darbu un protams, novēlu visiem Latvijas iedzīvotājiem mierīgu adventi,” teica Spolītis.

Līdz ar to Spolītis piespriestās piecas diennaktis arestā pavadīs kā „Vienotības” biedrs. „Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa sola, ka par Spolīša rīcību sarunas vēl turpināsies. „Katrā ziņā vismaz pie sarunas mēs atgriezīsimies pēc tam, kad šis sods būs izciests, kāda būs sabiedrības reakcija par to Es domāju, ka mēs pēc kāda laika atgriezīsimies pie šī jautājuma,” saka Āboltiņa.

Politologa Jāņa Ikstena ieskatā „Vienotība” tā rīkojusies, lai kaut kā attaisnotu maigo attieksmi pret citu biedru pārkāpumiem. „Dzintars Zaķis ir krāšņākais piemērs nodokļu optimizēšanā pašā krīzes karstumā, pats to ir atzinis. Un viņam netika piemēroti nekādi nopietni partijas sodi, kurš turklāt turpināja vadīt frakciju, nemaz jau nerunājot par kaut ko citu. Līdz ar to šī ir diezgan liekulīga pozīcija,” saka Ikstens.

Spolītis pēc šī gadījuma vairs neturpinās darbu "Vienotības" Ētikas komisijā.

Jau ziņots, ka Spolītis pirms deputāta mandāta apstiprināšanas aizturēts, vadot automašīnu alkohola reibumā. Deputāta mandāts Spolītim apstiprināts 5.novembrī. Viņš kļuva par parlamentārieti uz laiku, kamēr Edgars Rinkēvičs (V) pilda ministra pienākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti