Spolītis: aresta kambarī lasīšu grāmatas un veikšu piezīmes

Deputāts Veiko Spolītis ("Vienotība"), izciešot sodu par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā, aresta kambarī lasīs grāmatas un veiks piezīmes, ceturtdien žurnālistiem sacīja pats Spolītis.

Pēc Saeimas piekrišanas Spolīša administratīvajam arestam, deputāts norādīja: "Es nedomāju, ka dzejoļu krājumus uzrakstīšu, bet noteikti kādas piezīmes tiks veiktas. Es saprotu arī to, ka aresta kambarī elektroniskas ierīces nevar ņemt līdzi, līdz ar to aprobežošos ar zīmuli, papīru un grāmatām."

Deputāts arī norādīja, ka pēc atgriešanās no Ziemassvētku brīvdienām, iesniegs grozījumus izmaiņām Satversmes 29. un 30.punktam. "Uzskatu, ka Saeimai šeit īsti nav ko darīt, jo Latgales tiesa jau ir lēmusi, līdz ar to balsojums par manu izdošanu arestam ir formāls," viņš teica, piebilstot, ka minētie Satversmes panti ir novecojuši, un grozījumi būs paredzēti, lai atteiktos no deputāta imunitātes attiecībā uz administratīvajiem pārkāpumiem.

Spolīts neizpauda, kad tieši viņš plāno sodu izciest, norādot, ka tas ir Salaspils policijas iecirkņa varā.

Ziņots, ka Saeima ceturtdien piekrita deputāta Spolīša administratīvajam arestam uz piecām diennaktīm par braukšanu 1,4 promiļu reibumā.

Spolītis iepriekš tiesas sēdē paskaidroja, ka, "strādājot divās vietās, rodas izdegšana". Viņš izdarījis kļūdu, un tā ir lieta, ko vairs neplāno izdarīt. "Pēc pieņemšanas parasti brauc ar vilcienu vai taksi, bet materiālās situācijas dēļ pieņēma šādu lēmumu," tiesai skaidroja Spolītis.

Spriedumu par administratīvo arestu uzdos izpildīt Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Salaspils iecirknim. Valsts policijai, lai izpildītu administratīvo sodu, kas saistīts ar deputāta Spolīša īslaicīgu brīvības ierobežošanu, nepieciešama Saeimas piekrišana.

 Spolītis, kurš pieķerts pie automašīnas stūres alkohola reibumā, apturējis darbību "Vienotībā". Tas gan nenozīmē, ka viņš pārtrauc darbu parlamentā, jo vietu "Vienotības" frakcijā viņš saglabās un piedalīsies tās sēdēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti