SPKC: Saslimstība ar Covid-19 nedaudz sarūk; Latvijā riski augstāki nekā citviet ES

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Vērtējot situāciju Eiropā, vērojams Covid-19 saslimstības samazinājums jau vairākas nedēļas pēc kārtas. Savukārt Latvijā joprojām 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju ir ievērojami augstāks nekā Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) vidējais rādītājs, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Latvijā pašlaik ir 431,3 (pirms nedēļas – 453,3). Tikmēr ES un EEZ vidējais rādītājs turpina samazināties, sasniedzot 224,4 (nedēļu iepriekš – 276,9).

Kaimiņvalsts Igaunija ierindojas 9. vietā ar 14 dienu kumulatīvo rādītāju uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju 320,8 (nedēļu iepriekš – 373,1). Lietuvā novērojama situācijas uzlabošanās ar rādītāja samazinājumu līdz 562,8 (pirms nedēļas – 599,5), taču ierindojas 2. vietā Eiropā.

Latvijā pēdējo septiņu dienu laikā vērojams neliels saslimstības samazinājums. Tomēr ik dienu no jauna tiek atklāti vidēji 487 Covid-19 inficētie dienā, stacionāros saslimušo skaits arī saglabājas – vidēji 661 pacients katru dienu. Tas liecina, ka

sabiedrībā Covid-19 infekcija joprojām izplatās nekontrolēti un saglabājas augsti riski, norādīja SPKC.

Kopumā situācija pasaulē joprojām saglabājas ļoti mainīga. Tiek atklāti arvien jauni Covid-19 paveidi, kas ir maz pētīti, tādēļ aicina izvērtēt riskus un nedoties maznozīmīgos ceļojumos ārpus Latvijas.

SPKC atgādina, ka Covid-19 profilakses pasākumi joprojām rūpīgi jāievēro:

  • vēdināt telpas vairākas reizes dienā, ievērojot visus drošības pasākumus (pieskatot mazus bērnus), plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā. Īpaši aktuāli tas ir mājsaimniecībās, kur uzturas vairāki ģimenes locekļi, kā arī darbavietās un izglītības iestādēs, kur darba un mācību process notiek klātienē,
  • pareizi lietot sejas masku (nosedzot degunu un zodu) vietās, kur tas ir nepieciešams,
  • īpaši rūpīgi ievērot roku higiēnu,
  • nedoties sabiedrībā pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru).

Aicina iedzīvotājus vakcinēties, jo tas joprojām ir drošākais un efektīvākais aizsardzības veids, kas pasargā no smagām slimības formām un mazina Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.

 KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai, kas beidzās 9. jūnijā. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinājās, ārkārtējā situācija tika pagarināta līdz 6. aprīlim. Pēc ārkārtējās situācijas beigām valstī saglabājušies vairāki drošības pasākumi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti