SPKC: Pēc divu mēnešu samazinājuma Latvijā novērojams Covid-19 gadījumu skaita pieaugums

Pēc divu mēnešu samazinājuma Latvijā novērojams Covid-19 gadījumu skaita pieaugums, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

SPKC: Pēc divu mēnešu samazinājuma Latvijā novērojams Covid-19 gadījumu skaita pieaugums
00:00 / 02:57
Lejuplādēt

Pēc divu mēnešu Covid-19 gadījumu pakāpeniska samazinājuma aizvadītajā nedēļā, no 21. novembra līdz 27. novembrim, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, Covid-19 gadījumi pieauga par 35,1%, kad vidēji nedēļā tika konstatēti 3124 jeb 446 gadījumi dienā. 

Aizvadītajā nedēļā par 17,7% pieauga arī veikto testu skaits. 

Vērtējot datus par iepriekšējo nedēļu stacionāros, – par 4,6% kopā pieaudzis Covid-19 pacientu skaits, stacionāros atrodas divi pacienti ar smagu Covid-19 slimības gaitu.

Jaunatklāto gadījumu skaita pieaugums iepriekšējā nedēļā bija vecuma grupās 0–9 gadi un 30–49 gadi.

Augstāka saslimstība vidēji Latvijā bija vērojama Kurzemē, Latgalē, Rīgā.

Eiropas Savienībā (ES) novērojama lēna saslimstības pieauguma tendence. Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir zem ES vidējā radītāja.  

Kopš šajā sezonā uzsāktā gripas monitoringa Latvijā līdz šim laboratoriski apstiprināti 13 gripas gadījumi un ģimenes ārstu prakses ziņojušas par 52 klīniski apstiprinātiem gripas gadījumiem. Gripas reģionāla un plaša izplatība jau konstatēta dažās Eiropas Savienības/Eiropas Ekonomikas zonas valstīs, tās ir  Albānija, Somija, Vācija, Kazahstāna, Moldovas Republika, Krievijas Federācija, Apvienotā Karaliste (Skotija), Ukraina, Francija.

SPKC speciālisti aicina seniorus un cilvēkus ar hroniskām slimībām neatlikt vakcināciju pret sezonālo gripu un Covid-19 . Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā "manavakcina.lv".

Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā vakcinācijas reizē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti