SPKC: Pagājušajā nedēļā bija 1% pozitīvu Covid-19 testu; vairāk nekā 80% gadījumu varēja izsekot

Latvijā pagājušajā nedēļā bija 1% pozitīvu Covid-19 testu un vairāk nekā 80% gadījumu varēja izsekot, kur cilvēks inficējies, otrdien žurnālistiem pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Vasarā bija tikai 0,3% pozitīvu Covid-19 testu, tādējādi ir vērojams liels saslimušo pieaugums. Tas saistīts ar diviem uzliesmojumiem uzņēmumos "Forevers" un "Kuldīgas tekstils". Kopā ar abiem uzliesmojumiem saistīti 69 gadījumi no visiem 150 nedēļas laikā saslimušajiem.

Perevoščikovs norādīja, ka pieaug to slimnieku skaits, kuri inficējušies ārzemēs. Iepriekš vasarā tie bija trīs cilvēki nedēļā, bet pagājušajā nedēļā – 17. Tādējādi jādomā par pašizolāciju.

Cilvēki, kuri atgriezušies no ārzemēm, bijuši infekcijas avoti arī gadījumiem skolās. Kopumā pašlaik esot skartas 19 izglītības iestādes. Saslimuši ir gan bērni, gan skolotāji un pasniedzēji. Divās izglītības iestādēs slimība izplatījās arī lokāli – saslimušie nebija tikai vienā klasē. Šajos gadījumos daļai skolēnu mācības norit attālināti.

Vienlaikus Perevoščikovs uzsvēra, ka situācija ar Covid-19 Latvijā vērtējama kā labākā Eiropā. "Mūsu vidējā saslimstība ir gandrīz deviņas reizes mazāka nekā Eiropas Savienībā," norādīja epidemiologs.

Epidemioloģisko situāciju valstī otrdien vērtēja arī valdība, taču nekādi jauni ierobežojumi netiek noteikti. 

"Viss ir atkarīgs no mums pašiem. Distancēšanās un higiēna paliek spēkā, pasargāt citus cilvēkus, ievērojot šo distanci un palikt mājās, ja ir slimības simptomi," uzsvēra Perevoščikovs.

Izplatoties saslimstībai straujāk vairākos novados, Perevoščikovs apšauba nepieciešamību noteikt visā valstī plašus ierobežojumus. Mērķtiecīgi jāveic slimības ierobežošana, lai pēc iespējas mazāk ciestu ekonomika.

KONTEKSTS:  

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Kopš augusta ārā drīkst pulcēties 3000 cilvēku. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Perevoščikovs iepriekš norādījis, kad Latvijā vajadzētu pastiprināt Covid-19 ierobežošanas pasākumus:

  • ja vismaz 3% no veiktajiem Covid-19 testiem ir pozitīvi;
  • vismaz 20% no visiem Covid-19 gadījumiem valstī nevar izsekot;
  • saslimušo skaita pieaugums ir intensīvs.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti