SPKC lūdz atsaukties ceturtdienas autobusu Rēzekne – Daugavpils un Daugavpils – Priežmale pasažierus

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka divi pasažieri, kuriem apstiprināts Covid-19, ceturtdien, 13.augustā, pārvietojās ar autobusu maršrutos Rēzekne – Daugavpils (no pieturas Aglona, plkst. 11.17) un Daugavpils – Priežmale, plkst. 16.00 līdz pieturai Aglona, informēja SPKC.

Visiem pasažieriem, kas brauca visā minētajā reisā jāsazinās ar SPKC epidemiologu 67271738.

Ja tiek novēroti saslimšanas simptomi, jāsazinās ar savu ģimenes ārstu un jāveic izmeklēšana uz Covid-19.

Saslimušie pasažieri nav svētku apmeklētāji, tomēr, ja kāds no Aglonas svētku dalībniekiem brauca minētajos autobusos, jādodas mājās un jāsazinās ar SPKC epidemiologu 67271738.

Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis ziņo, ka no vietējas policijas ir saņēmis vēsti par to, ka Aglonas novadā ir atklāta inficēšanās ar Covid-19. Tā kā inficēšanās nav saistīta nedz ar svētceļniekiem, nedz ar Aglonas bazlikas sakrālo laukumu, tad svētku dievkalpojumi notiks, kā ieplānots.

Ikvienam ir iespēja veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu arī tad, ja nav saslimšanas simptomu. Iepriekš ir obligāti jāpierakstās, zvanot uz tālruņa numuru 8303 darba dienās laikā no 8:00 - 20:00, sestdienās laikā no 9:00-15:00 un svētdienās laikā no 9:00-12:00.

SPKC atgādina šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka esi bijis kontaktā ar COVID-19 slimnieku var palīdzēt lietotne “Apturi Covid”. Izmantojot lietotni, varēsi savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

(SPKC) epidemiologi nereti aicina atsaukties pasažierus, kuri braukuši vienā transportlīdzeklī ar Covid – 19 inficētu cilvēku. Sabiedrības iesaistīšanās gan notiek visai kūtri, un piesakās tikai daži pasažieri. Epidemiologi cer, ka gadījumā, ja parādīsies saslimšanas pazīmes, līdzbraucēji atcerēsies par iespēju inficēties un informēs savu ģimenes ārstu.   

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

No augusta ārā drīkst pulcēties 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekštelpās atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti