SPKC: Ķīnas vīrusa radītie draudi šobrīd vērtējami kā zemi

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzskata, ka draudi Latvijas iedzīvotājiem un ceļotājiem uz Ķīnu saistībā ar jaunā tipa koronavīrusa uzliesmojumu šorīd ir vērtējami kā zemi, intervijā Latvijas Radio sacīja SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

SPKC: Ķīnas vīrusa radītie draudi šobrīd vērtējami kā zemi

  "Draudi šobrīd vērtējami kā zemi. Ieteicams ievērot standarta piesardzības principus. Ceļotājiem, kas brauks uz kādu Ķīnas pilsētu, ieteicams nekontaktēties ar slimojošiem, mazgāt rokas un nepieskarties ar tām degunam vai acīm. Ir aizdomas, ka rezervuārs šim vīrusam ir kāds nezināms dzīvnieks, tādēļ ieteicams neiet uz zoodārziem, neapmeklēt tirgus. Gadījumā, ja cilvēks ir saslimis, Ķīnā jāvēršas pie varasiestādēm, bet, ja tas noticis pēc atgriešanās no Ķīnas, jāsazinās ar ārstu un jāinformē par ceļojumu," sacīja Perevoščikovs.

  Viņš informēja, ka SPKC patlaban gaida Pasaules Veselības organizācijas un Eiropas Komisijas viedokli par to, vai nepieciešams saistībā ar vīrusu izsludināt trauksmi. "SPKC šobrīd neiesaka ierobežot ceļojumus uz Ķīnu. Standarta metodes palīdz neinficēties ar citiem vīrusiem. Ja braukt uz Ķīnu - padomāt arī par vakcināciju pret gripu," tomēr uzsvēra Perevoščikovs.

  KONTEKSTS:

  Ķīnā turpina pieaugt nezināmā vīrusa izplatība. Jaunā tipa koronavīrusa uzliesmojums radījis īpašu satraukumu, jo tas ir radniecīgs SARS jeb smagā akūtā respiratorā sindroma izraisītājam. SARS 2002. un 2003.gadā prasīja gandrīz 800 cilvēku dzīvības, pārsvarā kontinentālajā Ķīnā un Honkongā.

  Jaunā vīrusa uzliesmojuma epicentrs ir Ķīnas centrālās daļas pilsēta Uhaņa, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pēdējās dienās reģistrēto inficēto skaits strauji pieaudzis, un Ķīna apstiprinājusi, ka vīruss varētu tikt pārnests arī no cilvēka uz cilvēku. Vairāki saslimšanas gadījumi cilvēku viesošanās Uhaņā reģistrēti arī ārpus Ķīnas – Taizemē, Japānā un Dienvidkorejā.

  Arī  ASV apstiprinājušas pirmo inficēšanās gadījumu ar nezināmo vīrusu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti