Dienas ziņas

Palielinās Aiviekstes HES jaudu

Dienas ziņas

Mediji strādā vairāk, bet pelna mazāk

Covid-19 izplatības dati – iepriecinoši

SPKC epidemiologs: Ārkārtējā situācija jāturpina vēl vismaz 3 nedēļas

Ārkārtējo situāciju Latvijā vajadzētu turpināt vēl vismaz trīs nedēļas, žurnālistiem sacīja  Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs. Vienlaikus Covid-19 atklāts arī Onkoloģijas centra darbiniecei.

ĪSUMĀ:

  • Pagājušajā nedēļā ar Covid-19 saslima mazāk nekā nedēļu iepriekš.
  • Pieci pacienti ir smagā, bet stabilā stāvokli. 16 pacienti izveseļojušies.
  • SPKC epidemiologs to vērtē kā labu rezultātu.
  • Iesaka ārkārtējo situāciju turpināt vēl vismaz trīs nedēļas. Jāturpina arī stingrs monitorings.
  • Epidemioloģiskajā uzraudzībā ir 2500 cilvēki.

Saslimšana ar Covid-19 atklāta vienai no Latvijas Onkoloģijas centra darbiniecēm un arī kādai pacientei. To Latvijas Televīzijai apstiprināja Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā. Pacientes inficēšanās ceļš pagaidām nav skaidrs, bet plānoto palīdzību onkoloģijas centrā viņa jau saņēmusi un no Covid-19 ārstēsies mājās. Kopumā gan jaunā koronavīrusa izplatība Latvijā stabilizējusies – šādu secinājumu izdarījuši epidemiologi, salīdzinot datus par saslimšanu pagājušajā nedēļā un pirms tam.

Līdz pirmdienas, 6. aprīļa, rītam Latvijā saslimšana ar Covid-19 apstiprināta 542 cilvēkiem, tostarp pēdējā diennaktī - deviņiem. Turklāt pēdējā nedēļā jaunu saslimšanas gadījumu skaits bijis mazāks nekā nedēļu iepriekš. Tas nozīmē, ka noticis epidemioloģiskā procesa stabilizācijas posms, norādīja Perevoščikovs.

Līdz šim Latvijā izveseļojušies 16 cilvēki, kuriem bija apstiprināta saslimšana ar Covid-19.

Vēl 30 pacientiem saslimšanas simptomi ir pazuduši, bet analīzes aizvien uzrāda vīrusu. “Šie cilvēki ir klīniski veseli. Bet diemžēl kādu laiku viņi turpina vēl izdalīt šo vīrusu,” skaidroja SPKC pārstāvis.

Šo pozitīvo tendenci Perevoščikovs skaidroja gan ar ierobežojošajiem pasākumiem, kas tika ieviesti līdz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu, gan plašu testēšanu. “Mēs izskatāmies krietni labāk nekā citas Eiropas Savienības valstis. Mūsu slimniekiem lielākoties gadījumi ir viegli. Mēs ar lielu izmeklējumu apjomu nonācām pie tā, ka konstatējām vieglus saslimšanas gadījumus, tie ir uzraudzīti, apturēti, veikti pasākumi apkārt šiem gadījumiem, neļaujot infekcijai izplatīties.

Tas kopā ar ierobežojošajiem pasākumiem iedeva mums ļoti labu rezultātu," sacīja Perevoščikovs.

Pašlaik gan esot pāragri spriest, vai turpinās samazināties jaunu gadījumu skaits.

Vienlaikus SPKC epidemiologs uzsvēra, ka pašlaik nedrīkst pārtraukt ierobežojumus. “Nē, mēs nevaram pateikt, ka ārkārtējā situācija ir beigusies. Jautājums par to, cik ilgi mēs varam palikt pie šīs ārkārtējās situācijas. Manuprāt, vismaz trīs nedēļas būtu jāturpina,” sacīja Perevoščikovs.

Turklāt šajā laikā jāturpina stingrs monitorings.

Viņš gan pieļāva, ka varētu mīkstināt kādus ierobežojumus veselības aprūpē, kas būtu svarīgi pacientiem ar hroniskām saslimšanām. Viņš norādīja, ka infekcija varētu būt kontrolējama, ārstniecības iestādēs ievērojot higiēnas un fiziskās distancēšanās noteikumus.

Tāpat Latvijā tiek turpināts epidemiologu darbs, aptaujājot inficētos un noskaidrojot viņu kontaktpersonas, kā arī iespējamo inficēšanās avotu.

Pašlaik Latvijā epidemioloģiskajā uzraudzībā ir 2500 cilvēki, kuri bijuši kontaktā ar kādu no Covid-19 pacientiem.

Covid-19 izplatības ierobežošana

LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19, analīzes nodošanas vietas, skaidrojums, kam veic valsts apmaksātās analīzes.
Bezmaksas informatīvais diennakts tālrunis 8345.
Vienotā mājaslapa saistībā ar Covid-19 - covid19.gov.lv.

 

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēts, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. 3. aprīlī Latvijā miris pirmais pacients, kuram diagnosticēta Covid-19 saslimšana. 99 gadus vecās sievietes tiešais nāves iemesls nebija Covid-19, bet gan citas hroniskas saslimšanas. 4. aprīlī ziņots, ka miris viens no patversmes “Zilais krusts” iemītniekiem, kuram bija vairākas hroniskas saslimšanas, kā arī Covid -19.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim, nosakot stingrus pulcēšanās ierobežojumus. Visticamāk, ārkārtējo situāciju vēl pagarinās.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti