SPKC atgādina: Kas jāievēro Rīgas svētku dalībniekiem

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina Rīgas svētku apmeklētājus būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos piesardzības pasākumus, lai veselības problēmas netraucētu baudīt svētkus un atpūtu un, rīcība svētku laikā, neietekmētu citu cilvēku veselību.

SPKC norādīja: pirms doties uz publisku pasākumu, jāizvērtē savs veselības stāvoklis. Ja ir elpceļu saslimšanas simptomi (iesnas, klepus, sāp kakls vai ir paaugstināta temperatūra), jāpaliek mājās. Ja veselības stāvoklis pasliktinās svētku laikā, būtu jādodas prom un jāsazinās ar savu ģimenes ārstu.

SPKC speciālisti atgādināja par lietotnes "Apturi Covid" lejupielādi savā viedtālrunī, kas ļaus ierobežot vīrusa izplatību, kā arī ātrāk uzzināt, ja būts kontaktā ar Covid-19 saslimušo. Izmantojot lietotni, var savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus, kā arī pievērst uzmanību slimības simptomiem un ātrāk vērsties pēc palīdzības.

Pasākuma laikā:

  • Bieži un rūpīgi mazgā rokas ar ziepēm un ūdeni. Ja nav iespējas to izdarīt, sagatavo līdzņemšanai roku dezinfekcijas līdzekli. Izvairies no pieskaršanās sejai ar netīrām rokām. Pārrunā arī ar bērnu roku higiēnas nozīmi slimību apkarošanā, mudini viņu bez vajadzības neskarties pie virsmām un seko, lai bērna rokas būtu tīras pirms un pēc ēšanas, tualetes apmeklējuma.
  • Atceries par 2 metru distances ievērošanu no pārējiem svētku dalībniekiem. Turies atstatus no vietām, kur drūzmējas daudz cilvēku.
  • Ģērbies atbilstoši laika apstākļiem un nepieļauj ķermeņa pārkaršanu. Stāvot tiešos saules staros, no karstuma dūriena tevi pasargās galvas sega un   aizsargkrēms pret saules staru iedarbību. Neaizmirsti regulāri padzerties! Seko, lai arī tavs bērns dzertu ūdeni īpaši, ja ir fiziski aktīvs.
  • Nelieto pārtiku un dzērienus no kopīgiem traukiem. Nelieto ēdienu, kam ir neraksturīga garša, smarža, izskats.

SPKC atgādina, ka personas, kam apstiprināta Covid-19 infekcija un noteikta izolācija, Covid-19 kontaktpersonas, kam ir pienākums ievērot mājas karantīnu, un personas, kurām dēļ ārvalstu ceļojuma ir jāievēro pašizolācija, nedrīkst apmeklēt svētku pasākumus.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai. No augusta ārā drīkst pulcēties 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekštelpās atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti