Spītējot Covid-19 ierobežojumiem, autoskolās mācīties gribētāju skaits pieaug

Pērn Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) izsniegusi mazāk transportlīdzekļa vadītāju apliecību nekā citus gadus. Savukārt pirms šobrīd esošajiem pandēmijas ierobežojumiem bija vērojams braukšanas eksāmenu skaita pieaugums. Šobrīd praktiskās nodarbības autoskolās nenotiek, tikmēr teorētiskās zināšanas topošie šoferīši apgūst attālināti. 

Spītējot Covid-19 ierobežojumiem, autoskolās mācīties gribētāju skaits pieaug
00:00 / 03:54
Lejuplādēt

Šobrīd ceļu satiksmes intensitāte ir minimāla. Pandēmijas laikā cilvēki daudz retāk pamet savas dzīvesvietas. Tas savukārt ir pluss jaunajiem autovadītājiem, kārtojot braukšanas eksāmenus. CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris skaidroja, ka šobrīd tomēr pieprasījums pēc vadīšanas eksāmeniem ir krities. Taču iepriekš bija vērojama cita situācija.

“Ja mēs runājam par pagājušo gadu, tad bija vērojams diezgan liels eksāmenu skaita pieaugums, jo īpaši, ja mēs runājam par motocikla vadīšanas tiesībām. Mēs to skaidrojam tādā veidā, ka bija ierobežota ceļošana, dažādu aktivitāšu veikšanas iespējas, un cilvēki tajā laikā, kad nebija ierobežotas apmācības autoskolās, izmantoja brīvo laiku un līdzekļus, lai iegūtu vadīšanas tiesības,” skaidroja Teteris.

Šobrīd eksāmenu pieņemšana notiek pēc stingras uzskaites. Teorijas eksāmeni tiek kārtoti klātienē, taču ir samazināts cilvēku skaits, kas vienlaikus var atrasties telpā. Tāpat visiem jābūt sejas maskās. Tikpat stingras epidemioloģiskās prasības tiek ievērotas braukšanas eksāmena laikā.

Teteris atklāja: “Tajā brīdī, kad ārpus automobiļa mūsu darbinieks kontaktējas ar klientu, tad tiek ievērotas šīs distancēšanās prasības. Savukārt eksāmenu automobiļos ir izbūvētas plastikāta starpsienas – tādā veidā tiek pilnībā nodalīts eksāmena kārtotājs no mūsu darbinieka. Šie cilvēki būtībā sēž dažādās, savstarpēji nodalītās telpās.”

Pēc katra eksāmena notiek automašīnas dezinfekcija un vēdināšana, norādīja CSDD pārstāvis.
Tikmēr autoskolās šobrīd var apgūt tikai teorētiskās iemaņas. Praktiskās nodarbības ir atceltas. Teorijas kursi notiek attālināti.

Autoskolas „Credo autoprieks” valdes locekle Henrieta Vasa sacīja, ka attālinātās mācības pasniedzējiem īsti neiet pie sirds.

“Pasniedzēji saka, ka tas varētu ietekmēt kvalitāti, jo tomēr tā ir citādāka komunikācija ar kursantiem, jo viņi nesēž klātienē un ir mazliet grūtāk saprast, ko cilvēki nesaprot. Daži tur kautrējas uzdot jautājumus. It kā pasniedzējiem tas ne sevišķi patīk,” norādīja Vasa.

Tikmēr audzēkņi ļoti novērtē apmācības attālināti. Ir strauji audzis mācīties gribētāju skaits. Īpašu interesi izrādījuši mazākās pilsētās dzīvojošie.

Arī autoskolā „Einšteins” ir manāms audzēkņu pieplūdums. Autoskolas pārstāve Linda Bērziņa sacīja, ka skolas teorijas eksāmens notiek attālināti. Tajā audzēkņiem obligāti ir jāizmanto videokameras, un pirms testa veikšanas jāuzrāda apliecinošs dokuments.

Autoskola „Einšteins” šobrīd ļoti novērtē attālinātās mācības un labprāt tās vēlētos ieviest arī turpmāk, atklāj Bērziņa.

“Ja valsts un CSDD atļaus autoskolām turpināt attālināto apmācību, tad mēs pavisam noteikti esam par to. Protams, būt klātienē tas ir pavisam citādāk, taču, ņemot vērā mūsu ikdienas steigu un to, kā cilvēki plāno savu laiku, protams, visiem ērtāk ir mācīties attālināti,” atzīmēja Bērziņa.

Kad noteiktie ierobežojumi beigsies, ir jārēķinās ar to, ka daudziem būs jāapgūst praktiskās nodarbības, līdz ar to veidosies rindas. Tādēļ autoskola „Einšteins” šobrīd plāno paplašināt autoparku un instruktoru skaitu. Tikmēr jau šobrīd pieejamās automašīnas aprīko ar nodalošo sienu starp autovadītāju un instruktoru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt