Spīķeros iepazīst dzīvi un darbu laukos

Ar pasākumu "Lauki ienāk pilsētā" iecerēts satuvināt lauciniekus un pilsētu iedzīvotājus, pasākuma atklāšanā teica tā rīkotāji.

Šodien Rīgā, Krasta ielas posmā no Dzelzceļa tilta līdz Spīķeru kvartālam notiekošais pasākums ieinteresējis gan rīdziniekus, gan ārzemju viesus. Apmeklētāji apskatīja mūsdienu un senāku laiku lauksaimniecības tehniku, paviesojās pie zivju audzētājiem un zvejniekiem krastmalā, kā arī baudīja dažādus lauku labumus.

Interesentiem tika dota iespēja ne tikai vērot un iepazīt dzīvi laukos, bet arī pašiem iesaistīties dažādos darbos, piemēram, tīrīt zivis, no zvejniekiem iemācīties siet mezglus, baudīt dabas takas, iemācīties no lauku labumiem gatavot gardumus..

Kā ziņots, pasākumā kopumā piedalījās vairāk nekā 1500 dalībnieku. Tik vērienīga iepazīstināšana ar lauku vidi Latvijā tiek rīkota pirmo reizi, turklāt šis notikums būs galvaspilsētas Ražas svētku tradīcijas iedibināšana.

Līdzīgi pasākumi šā gada vasarā jau notikuši Liepājā, Daugavpilī, Valmierā un Jelgavā, savukārt pasākums Rīgā plānots kā projekta kulminācija.

Projektu rīko Zemkopības ministrija, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, "Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai", biedrības "Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome" un "Zemnieku saeima". Pasākuma kopējās izmaksas ir 200 000 eiro jeb 140 000 latu, no kurām 50% ir Eiropas Komisijas finansiālais atbalsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti