Pusdiena

Berlīnē politiķu un auto ražotāju samita fokusā – arī skandāli Vācijai svarīgajā nozarē

Pusdiena

Rīgas domes opozīcijas deputāti kritizē ielu remontu plānošanu

Spēļu zāļu industrija Rīgas centru pamest negrasās

Spēļu zāļu industrija Rīgas centru pamest negrasās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Lai gan pirms vairāk nekā diviem mēnešiem Rīgas domes vairākums, reaģējot uz Augstākās tiesas spriedumu, nolēma aizliegt visas spēļu zāles pilsētas vēsturiskajā centrā, tomēr pašvaldība ar azartspēļu vietu aizslēgšanu pagaidām īpaši nesteidzas. Turklāt arī paši uzņēmēji briest cīņai pret domi.

Saskaņā ar Rīgas domes maija lēmumu pašvaldības Juridiskajai pārvaldei ir jāsagatavo lēmumprojekti par spēļu zāļu vietas atteikšanu komersantiem. Rīgas vēsturiskajā centrā slēdzama ir 41 laimētava, un par katras aizvēršanu jāseko atsevišķam domes lēmumam. Taču komersanti pašreizējās vietās varēs strādāt vēl piecus gadus.

Domes Juridiskās pārvaldes vadītājs Jānis Liepiņš skaidro, ka pašvaldība pagaidām tikai sarakstās ar spēļu zāļu īpašniekiem: “Prognozēt laiku nav iespējams, jo apjoms ir pietiekoši liels. Azartspēļu asociācijas pārstāvji teica, ka par katru vietu cīnīsies. Tad es pieļauju, ka būs sagaidāmi tiesu darbi.”

Taujāts, vai pastāv iespēja neaizvērt visas slēdzamās laimētas, Liepiņš pauda, ka tas tagad tiek vērtēts: “Domes uzdevums ir sagatavot administratīvos aktus. To mēs arī darām.”

Tomēr azartspēles ar labu no Rīgas kā ienesīgākās vietas aiziet nemaz negrasās.

Latvijas Spēļu biznesa asociācijas padomnieks Arnis Vērzemnieks uzsver, ka spēļu zāļu aizvēršana graus uzņēmējdarbības vidi: “Tā problēma, ka dažādi tiek traktēti pašas Rīgas domes saistošie noteikumi. Līdz ar to mēs gribētu, lai notiek kāda diskusija. Nevienam – ne nozarei, ne Rīgas domei – nav vajadzīgs, lai sāktos 40 tiesvedības.

No tā ieguvējs nebūs neviens. Skaidrs, ka uzņēmēji gribēs aizstāvēt savas pozīcijas, investīcijas, Rīgas dome – savas.

Sagaidām no Rīgas domes dialogu.”

Augstākā tiesa par domes attiecībām ar azartspēlām ieinteresējās pēc kāda kārtējā komersanta strīda par Rīgas liegumu Čaka ielā atvērt spēļu zāli. Augstākā tiesa Rīgas domei netiešā veidā lika ievērot pašas pirms vairāk nekā 11 gadiem izdotos saistošos noteikumus. Galvaspilsēta jau 2006.gadā noteica, ka Rīgas vēsturiskajā centrā azartspēlēm nav vietas, taču līdz šim neko nav darījusi, lai 30 ārpus viesnīcām esošās spēļu zāles aizvērtu. Tā vietā viena pat nākusi klāt.

No Augstākās tiesas lēmuma gan neizriet, ka zāles noteikti jāslēdz. Tur tikai norādīts uz domes bezdarbību, nepildot pašas pieņemtos noteikumus. Dome var arī grozīt noteikumus, tādējādi mīkstinot arī pirmsvēlēšanu laikā nolemto par visu spēļu zāļu slēgšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti