Spēkā stājušās jaunas higiēnas prasībās bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem

Veselības inspekcija atgādina, ka no 2014.gada 1.janvāra stājušies spēkā noteikumi, kas nosaka higiēnas prasības pirmsskolas izglītības iestādēm, un iepriekš noteikumos neiekļautajām citām bērnu pieskatīšanas vietām - bērnu pieskatīšanas centriem, rotaļu/ nodarbību un citāmtelpām, kā arī auklēm. Jaunie noteikumi aizstāj un papildina līdzšinējos noteikumus par higiēnas prasībām izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas.

Jaunajos noteikumos ir veikta virkne higiēnas prasību precizējumu, jo daļa no tām bija novecojušas un neatbilda labas prakses piemēram, kā arī daļa normu bija  noteiktas citos normatīvajos aktos. Noteikumi ir vērsti uz to, lai dažādās bērnu pieskatīšanas vietās panāktu vienlīdzīgus apstākļus bērniem, nodrošinot drošu un sakārtotu vidi. Atbilstoši jaunajiem noteikumiem, bērnu uzraudzības pakalpojumus iedala un prasības tiek diferencētas pēc laika perioda, kurā bērns tos saņem: īslaicīgajos – ne ilgāk par četrām stundām dienā un pilna laika – ilgāk par četrām stundām dienā.

Pakalpojuma sniedzējiem, kas savu darbību uzsāks pēc 2014.gada 1.janvāra, gadījumā, ja pakalpojumu plānots sniegt citā pielāgotā publiskas ēkas vai dzīvojamās ēkas daļā, ir jāsaņem Veselības inspekcijas atzinums par higiēnas prasību ievērošanu.

Savukārt tiem pakalpojuma sniedzējiem, kam iepriekš bija atsevišķu prasību atvieglojumi, ja nebija veikta ēkas rekonstrukcija vai renovācija, no 2014.gada 1.janvāra ir jāievēro visas noteikumos definētās higiēnas prasības.

Jau pērn tika uzsākta reģistrēšanās Bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrā līdz šim normatīvajos aktos neiekļautajiem bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzējiem (bērnu pieskatīšanas centri, rotaļu/ nodarbību telpas, aukles). Tādā veidā tiek paplašināta un precizēts bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju klāsts, kuri pēc reģistrācijas tiks iekļauti Inspekcijas uzraudzības objektu sarakstā. Inspekcija kontrolē pakalpojuma sniedzēja atbilstību normatīvajos aktos noteiktajām prasībām par obligāto veselības pārbaužu veikšanu, profesionālās darbības ierobežojumiem un higiēnas prasībām. Plānveida pārbaudes tiek plānots uzsākt ar šī gada februāra mēnesi.

Vairāk par jaunajām prasībām var uzzināt Veselības inspekcijas mājas lapā – www.vi.gov.lv

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti