Panorāma

«PNB Bankas» likteni lems nākamnedēļ

Panorāma

Reformas jaunajā mācību gadā

Klāt jaunais mācību gads!

Spēcīga un ar jaunām iecerēm. Durvis ver apvienotā skola Ropažos

Šogad mācības Latvijas skolās sāka aptuveni 215 000 skolēnu, no kuriem 20 000 šī bija pirmā diena pirmajā klasē. Salīdzinājumā ar iepriekšējo mācību gadu skolu skaits šogad sarucis par vairākiem desmitiem. Reorganizācija turpināsies, bet nesen tā noslēgusies Ropažos – tur tagad ir viena spēcīga Ropažu novada vidusskola, kas izveidota, apvienojot divas skolas.

Ropažu novada vidusskolā uz Zinību dienas svinīgo daļu pirmie ierodas pirmklasnieki. Margaritu pavada tētis Aleksandrs. Margarita atzīst, ka viņa gaidījusi, kad varēs doties uz skolu. "Jauni draugi būs. Mums ir vēl divi brāļi – 6. un 9. klasē šogad. Un meitiņu laižam 1. klasē. Tagad viņai jauns dzīves posms būs," piebilst meitenes tētis.

Skolas sākumu gaidīja arī 4. klases skolniece Evelīna. Viņai īpaši mīļas esot matemātikas un sporta nodarbības. Nepatīk mūzika. Evelīna atzīst, ka visvairāk gaidījusi mācības un iespēju satikt draugus. Vienlaikus saka, ka vasara bijusi par īsu.

Kad ceļš līdz mācību klasei atrasts, skolēni un vecāki pulcējas skolas pagalmā. Starp lielāko klašu audzēkņiem uz katra soļa var redzēt laimīgus atkalsatikšanās apskāvienus.

"Baigi no rīta man negribējās nākt, bet, kad atnācu, tad ir samērā forši," saka Ropažu novada vidusskolas 3. klases skolnieks Kārlis, paužot prieku, ka atkal saticis draugus, kurus citādi nevar satikt.

Arī skolotāji norāda, vēl vakar nebūt nešķitis, ka vasara beigusies. Laiks ir silts, arī ūdens upēs vēl silts. Tomēr, visus satiekot, uzreiz tapis skaidrs, kas šodien par svētkiem.

"Man ir 3. klase. Mums ir pēdējais gads kopā. Nākamgad viņi dodas 4. klasē uz lielo skolu. Nozīmīgs gads – gala ieskaites, pārbaudījumi. Būs arī joki, nebēdnības un viss pārējais, kas pieder pie skolas. Viss būs labi. Un, kā es saku par skolēniem, kuriem reizēm neveicas darbā, izaugs un apprecēsies. Viss būs labi," saka Ropažu novada vidusskolas sākumskolas skolotāja Indra Ķeķe.

2019./2020. mācību gads Ropažu novada vidusskolai ir pats pirmais, jo šādā sastāvā skola dibināta vien aptuveni pirms mēneša, – apvienojot bijušo vidusskolu ar Zaķumuižas pamatskolu. Un tagad Ropažos ir viena spēcīga skola ar gandrīz 700 skolēniem

"Mums ir četras pirmās klases. Vidusskolā gan ir pa vienai klasei, bet esam lepni ar šī gada 10. klasi, kas ir pietiekami liela. Ir daudz aizrautīgu jauniešu, kas ir gatavi darboties. Ir jauni mērķi, jaunas ieceres. Jaunas apņemšanās," saka Ropažu novada vidusskolas direktore Inta Ozola.

Ropažos divus gadus izmēģināts kompetenču saturs un par pārmaiņām galvu nelauza. Grūtības norūda, saka direktore.

"Centīšos attaisnot liktās cerības un esmu gatava strādāt kopā ar savu komandu. Mums viss izdosies. Ziniet, grūtības ir tas, kas norūda. Nav grūtību, nav izaicinājumu, nav arī augstāku rezultātu. Tā kā esam gatavi," saka Ozola.

Šogad kompetenču saturs ienāk pirmsskolā, nākamgad – vidusskolās. Tad jaunieši paši varēs lemt, ko mācīties vairāk, kas dzīvē mazāk noderēs. Tā kā skolu apvienošanas rezultātā audzis skolēnu skaits, būšot vieglāk piedāvāt dažādas izvēles.

"Es to viennozīmīgi atbalstu. Man tas personīgi ļoti patīk, ka tu vari izvēlēties un virzīt sevi tuvāk nākotnes mērķim, profesijai," saka  Ropažu novada vidusskolas 10. klases skolnieks Henrijs.

Tikmēr tiem, kas mācības 12. klasē uzsāk vēl šogad, viss būs pa vecam. Gan daudzie mācību priekšmeti, gan eksāmeni tādi, kādi tie ir pašlaik.

"Jādomā, ko darīt tālāk. Man nav ne jausmas. Izdomāšu noteikti," atzīst Ropažu novada vidusskolas 12. klases skolniece Sabīne.

Pašā svētku kulminācijā skolēni un skolotāji baudīja muzikālu grupas “Olas” priekšnesumu.

Kad skolotāji apsveikti un draugi satikti, daļa skolēnu dodas mājās, bet pirmklasniekus līdz skolas solam pavada jaunie vidusskolēni no 10. klases.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt