Panorāma

ES sadarbosies, bet neatzīs talibu valdību

Panorāma

Pagaidu žogu uz Baltkrievijas robežas sola jau šomēnes

Speciālo skolu audzēkņus pret Covid testēs izlases kārtībā

Speciālo skolu audzēkņiem ļaus atšķirīgu pieeju Covid-19 testēšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas speciālo skolu audzēkņu Covid-19 testēšanas kārtībā paredzēs atšķirīgu pieeju. Lai ņemtu vērā šo bērnu īpašās vajadzības, ļaus testēšanu veikt izlases veidā, nosakot, ka skolas personāls ar ārstniecības personām var vienoties par testēšanas veidu. Tā piektdien ārkārtas valdības sēdē, kas notika aptaujas kārtībā, lēma valdība.

VM norādīja, ka primāri Covid-19 testu veikšanai paredzēts izmantot siekalu paraugus, paredzot, ka gadījumā, ja bērns nevar pats nodot siekalu paraugu, tā savākšanai jāizmanto atbilstošas un piemērotas metodes, piemēram, "LolliSponge" konteineri, uztriepes paņemšana ar tamponu no smaganām un mutes dobuma priekšējās daļas un citi.

"Ir kociņš pēc "Chupa-chups" līdzības, kuru paturot mutē, siekalu paraugi tiek savākti. Tā ir viena no versijām. Tāpat ar speciāliem tamponiem no vaiga var paņemt uztriepi, no mutes gļotādas. Tie varianti pastāv, un visos tajos gadījumos, kad šie testi ir īstenojami, viņus noteikti vajadzētu veikt, jo tas dod iespēju savlaicīgi atklāt saslimšanu," sacīja VM pārstāvis Oskars Šneiders.

Speciālo izglītību pašlaik Latvijā iegūst gandrīz 6500 bērnu, daļai no viņiem veselības stāvoklis ir ļoti smags. Un tieši tāpēc viņi ir augsta riska grupā, un Covid-19 varētu slimot smagākā formā.

Lai varētu tikt izvērtēti epidemioloģiskās drošības riski Covid-19 testēšanas organizēšanai katrā izglītības iestādē, Slimību profilakses un kontroles centrs savā mājaslapā publicēs rekomendācijas testējamo izglītojamo izlases veidošanai.

Nacionālā veselības dienesta pārstāve Evija Štālberga
00:00 / 00:43
Lejuplādēt

Uzņēmuma "MFD" laboratorijas speciālo skolu metodes izmantos arī parastajā skolā. Tas paredzēts, lai ir vieglāka loģistika. To Latvijas Radio pastāstīja Nacionālā veselības dienesta pārstāve Evija Štālberga. Metodes izmaiņas seko arī pēc daļas vecāku iebildēm, ka parastā metode ar siekalu ņemšana trauciņā esot viņu bērniem pazemojoša. Valsts arī sākusi aplēst, cik izmaksās skolēnu testēšana. Pašlaik noteikts, ka visu skolēnu testēšana izmaksās ap 12 miljoniem eiro.

KONTEKSTS:

Nedēļu pirms 1. septembra pirmo reizi notika vēl nebijuša mēroga testēšana Latvijas skolās. Kopumā četras laboratorijas analizēja 200 000 cilvēku nodoto siekalu paraugu, un plānots, ka šāda testēšana mācību iestādēs gaidāma reizi nedēļā. Tomēr process nevedās raiti un bija aizķeršanās.

Testēšana notiek, jo valdība iecerējusi, ka šogad mācības varēs notikt klātienē, tomēr pret Covid-19 nevakcinētajiem vai vīrusu neizslimojušajiem pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības pedagogiem būs ik nedēļu jāveic valsts apmaksāti Covid-19 siekalu testi.

Tāpat testē tos skolu audzēkņus, kuri nav potējušies vai izslimojuši vīrusu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti