Dienas ziņas

Ar eID kartēm vēlēšanās piedalīties nevar

Dienas ziņas

Vai Timošenko atbrīvos?

Skolas maina nosaukumus

Speciālās skolas maina nosaukumus

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) reformu īstenošanas plānā ir paredzēts atteikties no vārda "speciālā skola". Tas veicinās bērnu ar īpašām vajadzībām iekļaušanos sabiedrībā, jo atestātā tiks minēts vien: internātpamatskola. Mainīt nosaukumu piekritusi arī Ventspils novada Stiklu speciālā internātskola, kurā mācās bērni ar stipras garīgās attīstības traucējumiem.

Atsaucoties uz vēstuli, kas saņemta no IZM, šajā mācību gadā mainīts arī Puzes pagasta Stiklu speciālās internātpamatskolas nosaukums. Pie skolas noņemta vecā plāksne, bet jaunā vēl nav izgatavota.

IZM uzskata, ka speciālās izglītības iestādes nosaukums ir diskriminējošs un Stiklu pedagogi tam piekrīt.

Stiklu internātpamatskolas direktorei Lienītei Alsbergai ir pozitīva attieksme pret skolas nosaukuma izmaiņām. Direktore uzskata, ka arī sabiedrībai būs citāda attieksme pret skolu.

Lai arī Ventspils novada pašvaldības deputāti pieņēmuši lēmumu turpmāk Stiklu speciālo internātpamatskolu saukt par Stiklu internātpamatskolu, mācību procesā vislielākā nozīme nav nosaukumam, bet gan pedagogam. Bērniem skolotajs ir gan draugs, gan gimene.

Stiklu internātskolas speciālās pamatizglītības programma paredzēta bērniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem, dzīvē noder arī profesionālās pamatizglītības programma – kokizstrādājumu izgatavošanā un ēdināsanas pamatos. Šiem bērniem ļoti patīk praktiskie darbi un sports.

Stiklos, Puzes pagastā, atrodas gan novada bērnunams, gan internātpamatskola, tāpēc skolotāji nodibinājuši biedrību, lai varētu apgūt Eiropas fondu līdzekļus savām idejām, kas palīdzētu šiem bērniem justies laimīgākiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti