Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Ķīna vēl vairāk ierobežos Honkongas autonomiju

Panorāma

Panorāma

Speciālās izglītības iestādēs – testi ik nedēļu

Speciālajās skolās darbiniekiem Covid-19 testi būs ik nedēļu

Jauniešiem, kuri mācās speciālajās izglītības iestādēs, ir dažādu pakāpju garīgās attīstības traucējumi. Daļa izglītojamo nespēj ievērot distancēšanās un higiēnas pamatlietas tādā apjomā, lai izvairītos no tālākas Covid-19 infekcijas izplatīšanas. Turpmāk šo iestāžu darbiniekus testēs katru nedēļu.

Anita Auermane ir Lielplatones pamatskolas–atbalsta centra skolotāja un strādā ar bērniem, kuriem ir garīgās atpalicības traucējumi. Pirms vairākiem mēnešiem viņai un kolēģiem tika jautāts, vai viņi ir gatavi turpināt darbu klātienē. Atbilde bijusi “jā”. Šiem jauniešiem ir svarīgs kontakts ar skolotāju, lai apgūtu mācību vielu. Lai gan risks ir, attālinātās mācības neesot opcija.

“Mēs visi esam pakļauti šim riskam, jo mēs nezinām, kas notiek ar mūsu bērniem, kad viņi aizbrauc mājās, kad viņi komunicē ar pārējiem, socializējās. Jo viņi diezgan daudz socializējās savā starpā un apkārtnē. Viņi mācās darot – eksperimentējot. Un daudziem bērniem ir liegta iespēja mājās to darīt,” pastāstīja Anita Auermane.

Lielākā daļa skolēnu dzīvo uz vietas, bet 12 skolēni katru vakaru dodas mājās.

Lielplatones pamatskolas–atbalsta centra direktors Andris Urbāns norādīja, ka viņu skolā ir ļoti dažādi bērni ar dažādām diagnozēm. Kopumā skolā mācās 91 skolēns, daļai no viņiem konstatēti smagi garīgās attīstības traucējumi. Šie bērni pat gribot nespēj ievērot epidemioloģiskās prasības.

“Es domāju – [ja] maskas viņiem uzliktu, viņi viens otrs, kas ir ļoti smags [slimnieks], arī nesapratīs, kāpēc viņiem tā ir vajadzīga,” pastāstīja direktors.

Inficēšanās risks esot. Ir bijuši gadījumi, kad saslims kāds skolēns. Līdz šim skola pati organizējusi testēšanu.

Visa iepriekšējā gada laikā izdevies vienoties par divām testēšanas reizēm.

Tagad, kad tās būs ik nedēļu un tās nodrošinās Veselības inspekcija, skolotājiem prāts kļuvis mierīgāks. Pirmos siekalu testus skola paspēja nodod jau 5. martā. Nepilnas 24 stundas pēc tam, kad valdība pieņēma šo lēmumu.

Jautājot Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), kāpēc šo skolu darbinieki iekļauti tikai tagad ik nedēļas testējamo skaitā, IZM pārstāvis norādīja, ka tas bijis arī finanšu piešķiršanas jautājums. “Veselības ministrijas informatīvais ziņojums, kuram kā zināt, sekoja finanšu piešķiršana no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem – tas nav tik sen attiecīgi sagatavots. Ministrija ir pakāpeniski iekļāvusi izglītības iestāžu grupas šajā testēšanas koncepcijā,” pastāstīja IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta eksperts Uldis Berķis.

Izglītības un zinātnes ministrijā norādīja, ka šonedēļ šo riska skolu darbinieki pievienoti arī primāri vakcinējamo grupai kopā ar vispārējā izglītībā strādājošajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt