Specdienests «Baltijas mediju alianses» šefu tur aizdomās starptautisku sankciju pārkāpšanā

Valsts drošības dienests (VDD) vairākos objektos Rīgā un tās apkaimē saistībā ar aizdomām par starptautisko sankciju pārkāpšanu veica tiesas sankcionētas procesuālās darbības, informēja VDD. Sadarbībā ar Igaunijas Drošības policiju (KAPO) procesuālās darbības tika veiktas arī Igaunijā. Viens no aizdomās turamajiem ir "Baltijas mediju alianses" vadītājs Oļegs Solodovs.

Procesuālās darbības norisinājās VDD izmeklētā kriminālprocesā, kas sākts pagājušā gada 19. decembrī. Tas saistīts ar Eiropas Savienības noteikto sankciju pārkāpšanu, ko izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Dienas gaitā tika veiktas vairākas sankcionētas kratīšanas ar aizdomās turētajām personām saistītos objektos Rīgā un tās apkaimē, kā arī Tallinā, to laikā iegūstot lielu skaitu dokumentu un datu nesēju.

Izmeklēšanā iegūtā informācija rada pamatu aizdomām, ka personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās nodrošinājusi piekļuvi finanšu un saimnieciskajiem resursiem lielos apmēros personai, pret kuru vērstas Eiropas Savienības sankcijas par darbībām, ar ko tiek grauta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība.

Pašlaik divām personām ir piemērots aizdomās turētā statuss un noteikti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Viens no aizdomās turētajiem ir SIA "Baltijas mediju alianse" līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Oļegs Solodovs, liecina LTV rīcībā esošā informācija.

Vēl vairākām personām ir noteikts procesuālais statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess. Lai izmeklēšana varētu noritēt netraucēti, VDD no plašākiem komentāriem par šo gadījumu pašlaik atturas.

Igaunijas prokuratūrā nekomentēja, kur tieši Tallinā notika kratīšanas, vien atzina, ka ir sniegta palīdzība Latvijas tiesībsargājošajām iestādēm lietā par iespējamo starptautisko sankciju pārkāpšanu. Notika prasītās procesuālās darbības un informāciju nosūtīs Latvijai, ziņo Igaunijas sabiedrisko mediju portāls ERR.

“Īstenotās darbības atteicas tikai uz komercdarbību un neskar masu mediju darbību vai saturu,” norādīja Igaunijas prokuratūra. 

Igaunijas nodaļas “BMA Estonia” vadītāja Irina Kozirenko notikušo nekomentēja.  

KONTEKSTS:

Viens no uzņēmumiem, kurā veikta kratīšana, ir SIA "Baltijas mediju alianse". Koncernā ietilpst televīzija "Pirmais Baltijas kanāls", reklāmas aģentūras "Pirmais Baltijas muzikālais kanāls" un "Baltijas mediju reklāma", reklāmas un mediju aģentūra "Ren TV Baltic", televīzijas kanālu izplatītājs "Tem LV" un izdevniecības nams "Print Media".

Kopumā "Baltijas mediju aliansē" ietilpst 25 televīzijas kanāli Baltijā. Uzņēmums producē vietējās televīzijas ziņas Latvijā un Igaunijā.

Pirms pāris gadiem par koncerna vadītāju Solodovu rakstīja pētniecības centrs "Re:Baltica", pētot Krievijas mediju ietekmi Latvijā un Baltijā. Solodovs biznesu Latvijā sāka 1993. gadā, kopā ar kādu Krievijas pilsoni dibinot finanšu kompāniju "Olevs-Invest". Intervijā laikrakstam "Diena" pirms teju astoņiem gadiem, viņš stāstīja, ka uzņēmums nodarbojas ar privatizācijas sertifikātu pirkšanu un pārdošanu. "Re:Baltica", atsaucoties uz laikraksta "Rīgas Balss" rakstīto, vēstīja, ka divus gadus pēc uzņēmuma dibināšanas tika atsaukta tā licence, jo bijušas aizdomas par krāpšanu. Mediji vēstīja, ka Solodovs apsūdzēts krimināllietā, pamatojoties uz daudziem noguldītāju un arī firmas "Olevs Fondi" akciju īpašnieku iesniegumiem. Tolaik mediji rakstīja, ka finanšu kompānija nemaksāja ne solītos noguldījumu procentus, ne akciju dividendes. Solodova uzņēmums pat salīdzināts ar bēdīgi slaveno Krievijas finanšu piramīdu MMM. "Lursoft" dati rāda, ka 1999.gadā "Olevs-Invest likvidēts.

Solodovs gan intervijā laikrakstam "Diena" 2012. gadā stāstīja, ka par krāpšanu sāktais kriminālprocess bijuši meli, taču nenoliedza, ka tādēļ bijis spiests mukt uz Krieviju. Nav iespējams noskaidrot, kā šis kriminālprocess ir beidzies, jo prokuratūrā šādu lietu neviens neatrod.

"Re:Baltica", atsaucoties uz "Lursoft" datiem, vēstīja, ka Solodovs pagājušā gadsimta 90. gadu vidū sāka arī mediju biznesu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt