Dienas ziņas

Sākts vērienīgs projekts mazā ērgļa aizsardzībai

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ārvalstu studenti Pelčos izveido pastaigu karti

Spānijas un Gruzijas studenti Kuldīgas novadā izveido pastaigu karti

Pēc deviņus mēnešus ilgas kopābūšanas Kuldīgas novada Pelčos ārvalstu studenti līdztekus pašu vadītiem svešvalodu kursiem bērniem un pieaugušajiem ir izveidojuši pastaigu karti “Atklāj Pelčus!”.

To izveidoja divi “Erasmus+” studenti – spānis Ugo Basanta Gonsaless un gruzīniete Elene Kazievi. Kamēr Ugo izveidojis kartes dizainu un strādājis pie maketēšanas, Elena nodarbojusies ar tulkošanu.

Karte šobrīd pieejama latviešu, angļu, spāņu un gruzīnu valodā. Tā domāta tūristiem, lai vizuāli labāk saprastu gida stāstīto par konkrēto objektu Pelčos.

“Es centos visu izdarīt pēc iespējas labāk. Es domāju, ka karte var veicināt Pelču attīstību, jo daudz cilvēki no Kuldīgas nav bijuši Pelčos, un tie ir tikai 10 kilometri. Manuprāt, šis ir veids, kā viņus motivēt,” saka Ugo. Viņu papildina Elene. “Mēs gribējām šeit veidot geokešingu, bet tas būtu par grūtu, piemēram, bērniem. Nonācām pie secinājuma, ka veidosim karti. Manis iztulkotais teksts gruzīnu valodā palīdzēs karti lasīt gruzīnu tūristiem,” norādīja Elene.

Jaunieši Pelču pagasta bibliotēkā veica brīvprātīgo darbu, pavadot šeit deviņus mēnešus. Tā laikā jaunieši piedalījās novadā notiekošajos pasākumos, baudīja latviešu kultūru, kā arī strādāja gan ar pieaugušajiem, gan arī pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņiem.

Brīvprātīgā darba veicēji lielākoties palīdzēja vietējiem iedzīvotājiem apgūt dažādas svešvalodas.

“Tas bija tas, ko pieprasīja paši cilvēki. Ja sākotnēji mēs domājām izmantot viņu prasmes, kā deju apmācību, mākslu, tad pēc tā nebija liels pieprasījums,” stāsta Pelču pagasta bibliotēkas vadītāja Daina Girvaite.

“Nekad nedomāju, ka savā vecumā būšu tik dulla. Tādas avantūras! Bet, ja piespēlēja iespēju, tad kālab to neizmantot?” retoriski vaicā Pelču iedzīvotāja Maiga Kūle.

Daļu Latvijas Elene un Hugo aizvedīs arī uz savām zemēm. Viņi apguvuši arī latviešu valodas pamatus. Pelču pagasta bibliotēkā ir vairāki mūžizglītības projekti.  Piemēram, te jau trešo gadu notiek spāņu valodas kursi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti