Dienas ziņas

Umpārtē likvidē centrālapkuri un slēdz bibliotēku

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Spānijas karavīri viesojas Grašos

Spānijas karavīri viesojas Grašu bērnu ciematā

Spānijas kontingenta karavīri šogad jau vairākkārt no Ādažu bāzes devušies palīdzēt  tiem, kam tas nepieciešams. Vasarā viņi Jelgavā palīdzēja pārvest mēbeles no vienas skolas uz otru. Bet nupat viesojās Grašu bērnu ciematā. 

“Tik daudz karavīru mūsmājās nekad nav bijis!”, par teju 50 ciemos atbraukušajiem NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā Spānijas kontingenta karavīriem, priecājas Grašu bērnu ciemata iedzīvotāji. Vispirms karavīri palīdzējuši ikdienas darbos, pēc tam sekoja svētku pasākums. 

“Mums visvairāk patīk, ka mēs spēlējamies, mums burvju trikus taisa. Mums patīk nodarboties ar citiem, visādas spēles un citādas nodarbības,” pastāstīja brāļi Maksims un Aleksejs, kuri dzīvo Grašu bērnu ciematā. Karavīri esot palīdzējuši nokrāsot skapīšus un salīmēt rotājumus, kā arī uztaisījuši tāfeli.

“Viņi vēlējās palīdzēt ne tikai ar dāvanām, bet arī ar savām prasmēm, ar savu darbu. Tā kā mums šobrīd ir visās četrās bērnu mājiņās veikti tādi nelieli uzlabojumi, mums ir ienestas krāsas, spāņu krāsas. Viņi ir gan krāsojuši mēbeles, gan kaut ko saskrūvējuši, gan katrā mājiņā ir izveidojuši tādu melnās tāfeles sienu, kur bērni var arī ar krītiņiem zīmēt. No rītiem viņi darbojās vieni paši, jo bērni bija skolā, bet savukārt bērni pēcpusdienā, tad, kad atgriezās mājās, nedaudz palīdzēja un iesaistījās,” pastāstīja Grašu bērnu ciemata vadītāja Sandra Stade.

“Es nezinu, kurš tagad ir laimīgāks – mēs paši vai bērni.

Viņi ir vissvarīgākais mūsu pasaulē, tādēļ, uzzinot par Grašiem no kāda spāņu garīdznieka, ne mirkli nešaubījāmies, ka gribam atbraukt, apdāvināt, iepriecināt un palīdzēt. Līdztekus tam apliecināt, ka mums rūp šī valsts un tas, kas šeit notiek. Kopā darbojoties , gribam bērnus iepazīstināt arī ar spāņu kultūru un tradīcijām," stāstīja Spānijas bruņoto spēku kontingenta komandieris pulkvežleitnants Fernando Avila Munjozs. 
 
Burvju triki, dāvanu prieks, kopīgas pusdienas, baudot karavīru gatavoto spāņu kulta ēdienu paelju, un kopīga, nebēdnīga spēlēšanās, pārliecinoties ka valodas barjera nav šķērslis.  

“Tas ir tik jauki redzēt šos lielos vīrus, kas ikdienā dara tādas ļoti nopietnas lietas, un, ka tajā brīdī viņi paliek pilnīgi kā bērni, viņi ir kopā, ar viņiem kopā darbojas un priecājas. Tas ir fantastiski,” sacīja ciemata vadītāja.

Grašu bērnu ciematā dzīvo 30 bērni un jaunieši no dažādām Latvijas vietām. Katra šāda tikšanās ar dažādu profesiju pārstāvjiem, pēc vadītājas Sandras teiktā, var būt kā pamats bērna turpmākās nākotnes ievirzei.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt