Šovasar slimnīcās nogādāti 140 suņu sakosti cilvēki, no tiem 57 bērni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Šovasar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi slimnīcās nogādājuši 140 cilvēku, kurus sakoduši suņi, no tiem 57 bijuši bērni, pastāstīja NMPD pārstāve Inga Vītola.

Pērn laika posmā no jūnija līdz augustam NMPD mediķi slimnīcās nogādāja 167 cilvēkus, no tiem 56 bijuši bērni. Kopumā izsaukumu gan ir vairāk, jo viena daļa cilvēku tiek atstāti mājās, ja koduma sekas nav bijušas tik nopietnas, paskaidroja Vītola.

NMPD dati liecina, ka lielākā daļa suņu kodumu ir tieši vasaras mēnešos, jo cilvēki ir daudz aktīvāki – ārā atpūšas, brauc ar velosipēdiem, skrien, pastaigājas. Lielākā daļa negadījumu fiksēti tieši sabiedriskās vietās, taču ir gana daudz negadījumu, ka savu saimnieku vai ģimenes locekļus mājās sakož pašu suns.

Pērn smagākais gadījums bija traģiskais notikums Rīgā, Šampēterī, kad pēc vairāku suņu uzbrukuma gāja bojā sirmgalve.

Nopietnas sekas bija Latgales pusē, kur suns tik spēcīgi saplosīja kādas sievietes roku, ka slimnīcā to vajadzēja amputēt. Savukārt Kurzemē suns ļoti nopietni sakoda mazam bērnam seju, un viņam nepieciešama sarežģīta un ilgstoša ārstēšana.

Tāpat šogad bijuši vairāki gadījumi, ka maziem bērniem suņi koduši galvā, piemēram, divus gadus vecs bērns sakosts pierē, piecus gadus vecs bērns – galvā, Kurzemē septiņus gadus vecu zēnu sakoda radinieku suns, kad bērns piegāja pārāk tuvu sunim brīdī, kad tas ēda, tādēļ zēnu suns sakoda pakauša rajonā.

"Ja mēs pārskatām informāciju no izsaukumiem, tad redzams, ka bērniem lielākoties suņi sakož seju, kaklu, savukārt pieaugušajiem – rokas, kājas, muguru. Vēl viens secinājums – suņiem nepatīk iereibuši cilvēki, jo daļa pieaugušo, kuri cietuši no suņu kodumiem, ir bijuši alkohola reibumā. Acīmredzot iereibuša cilvēka rīcība, uzvedība provocē suņiem aizsardzības reakciju," norādīja Vītola.

NMPD mediķi aicina vecākus mācīt saviem bērniem, ka nedrīkst aiztikt svešus suņus, suņus bez uzpurņiem, kā arī pārrunāt ar bērnu, kā uzvesties mājdzīvnieka tuvumā – netuvoties suņa ēdiena traukam, nenodarīt dzīvniekam sāpes, jo suns, sevi aizsargājot, var iekost.

Arī pieaugušajiem jāņem vērā, ka nevajag censties aiztikt svešus suņus, īpaši cilvēkiem esot alkohola reibumā.

Savukārt suņa saimniekam, ieaicinot savās mājās, pagalmā kaimiņu, draugu vai citu pazīstamu cilvēku, jānodrošina, lai suns netiek līdz atnācējam, jo nevar zināt, kā suns reaģēs uz svešinieku. Tāpat jānodrošina, ka suns nevar izlīst pa sētas spraugu vai mājas nožogojumu un apdraudēt garāmgājējus.

NMPD mediķi aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem saskarē gan ar saviem, gan svešiem mājdzīvniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti