Šosezon Latvijā atļauts nomedīt 280 vilkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

No 15. jūlija Latvijā sākas vilku medību sezona, kuras laikā kopumā atļauts nomedīt 280 dzīvniekus, informēja Valsts meža dienests. 

Tikpat liels nomedījamo dzīvnieku skaits bijis pēdējās četrās medību sezonās, kad tas ticis izpildīts pilnā apmērā jau pirms noteiktā vilku medību termiņa beigām. Vilku medību sezonas ilgums ir līdz noteiktā nomedīšanas apjoma izmantošanai, bet ne ilgāk kā līdz nākamā gada 31. martam.

Valsts meža dienesta pārstāve Vineta Vilcāne
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

Meža dienesta pārstāve Vineta Vilcāne atgādināja, ka medniekiem ir jāievēro visas noteiktās prasības: "Medniekiem jāatceras, ka pēc vilka nomedīšanas ir jāsastāda akts. Tikai aizpildot to, var dzīvnieku pārvietot. Kā arī jāuzņem dzīvnieka fotoattēls, respektīvi, zobu attēls. Un šie dati pēc tam ir jāsniedz Valsts meža dienestam nākamās darba dienas laikā, kā arī jāsniedz informācija par dzīvnieka vecumu un dzimumu. Ir jānorāda mednieka telefona numurs un mednieka apliecības numurs."

Iepriekšējo gadu dati liecina, ka vilku populācija medību ietekmē zaudēto īpatņu apjomu ne tikai sekmīgi kompensē, bet arī nodrošina nelielu populācijas apjoma pieaugumu.

Pēdējā laikā katru gadu vilki ir uzbrukuši gan mājlopiem, gan mājdzīvniekiem, nodarot finansiālus zaudējumus īpašniekiem, tāpēc Valsts meža dienests aicina iedzīvotājus ziņot par lielo plēsēju uzbrukumiem mājlopiem.

Šogad Valsts meža dienests ir saņēmis 13 ziņas par vilku uzbrukumiem.

Valsts meža dienesta rīcībā ir vairāk kā 20 gadus apkopota un analizēta informācija par vilku populāciju, kas ļauj objektīvi novērtēt izmaiņas un tendences vilku populācijā gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Dati par vilku izplatību, populācijas dinamiku, demogrāfisko un radniecības struktūru, ģenētiskās daudzveidības stāvokli, savvaļas pārnadžu populāciju stāvokli, uzbrukumu biežumu mājlopiem, iepriekšējā gada limita izpildi un medību slodzi  ļauj pamatoti secināt, ka vilku populācijas stāvoklis ir labvēlīgs un stabils, un medību ietekmē vilku populācijas pasliktināšanās pazīmes nav konstatējamas.

Vilku medības veicina vilku populācijas labvēlīga aizsardzības stāvokļa saglabāšanu un uzturēšanu, nodrošinot vilka kā vienota un funkcionāla dzīvas dabas komponenta klātbūtni cilvēka apdzīvotās un apsaimniekotās ainavās, palīdzot sabiedrībai sadzīvot ar vilku populāciju un līdzpastāvēt kopā ar to, atzīmēja dienestā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti