Dienas ziņas

VP kampaņa pret agresiju uz ceļa

Dienas ziņas

Dienas ziņas

SOS mammām vajadzīgs atelpas brīdis

SOS mammām vajadzīgs atelpas brīdis – vāc ziedojumus aukļu algām

Divarpus mēneši, mācoties attālināti, bija pārbaudījums daudzām ģimenēm. Arī SOS bērnu ciematos, kur vienā ģimenē aug pieci līdz pat septiņi dažāda vecuma bērni. Kaut arī mācību gads tūlīt beigsies, SOS mammām ir vajadzīga atpūta. Bērnus palīdz pieskatīt arī aukles. Bet ārkārtējās situācijas laikā SOS bērnu ciematu ikdienas tēriņi pieauguši. Tiek vākti ziedojumi, kas paredzēti arī aukļu atalgojumam.   

“Cepam un šmorējam. Mājturība mums te bija katru dienu. Dežūras bija katram savā dienā, katrs bija atbildīgs par to, ko liks galdā,” stāsta SOS mamma Inita Serma.

Valmieras SOS bērnu ciemata viena no audžumammām Inita Serma audzina piecus bērnus. Sākoties ārkārtējai situācijai un mācībām attālināti, katra diena bijusi piesātināta, slodze liela. Bija jāvelta uzmanība gan abām mazajām māsām, kuras vēl bērnudārza vecumā, gan trim skolēniem.

“Pieci bērni vienā mājā - pirmā klasē, otrā klasē, ceturtā klasē un vēl divi pirmskolnieki, tas bija par daudz. Mazi bērni ir mazi bērni, un nevar viņiem prasīt, lai viņi būtu klusi tajā laikā, kad skolēni mācās. Tad nāca palīgā auklīte, kura darbojās ar mazām meitenēm, un tad skolnieki mācījās,” stāsta Inita Serma.

Auklīte ir katrai SOS bērnu ciemata ģimenei, arī Īslīcē. Kopumā abos SOS ciematos šobrīd dzīvo 120 bērnu.

Tagad ikdiena gan kļuvusi nedaudz mierīgāka. Skolas darbu vairs nav daudz, un darboties atsākuši arī bērnudārzi, taču šis laiks ir prasījis daudz izturības un audžumammām nepieciešams atelpas brīdis. Tas nozīmē - algot aukles, kuru palīdzība šajā laikā jau bijusi nepieciešama pat papildus.

“Auklītes jau ir tās, kuras palaiž mammu kādreiz brīvdienās, un mammām ir arī vairāki bērni, kuriem ir kādas veselības grūtības vai nopietni traucējumi, tad auklītes ir tās, kuras nāk un palīdz mammai. Tas ir ne tikai šī Covid-19 laikā, bet arī ikdienā auklītes ir ļoti liels atbalsts,” atzina Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja.

Lai arī finansiāli palīdz pašvaldības, kuru bērni dzīvo SOS ciematos, ar to nepietiek.

Organizācijas darbība lielā mērā ir atkarīga arī no ziedotāju labvēlības. Vajadzību ir daudz, un sevišķi izdevumi palielinājušies šajā Covid-19 laikā - pārtikai, dezinfekcijas līdzekļiem, sejas maskām un citām lietām, arī auklīšu pakalpojumiem, tāpēc ir nepieciešams sabiedrības atbalsts.     

KONTEKSTS:

Ārkārtējās situācijas laikā, kas izsludināta Covid-19 ierobežošanai un ir spēkā līdz 9. jūnijam, noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu. Arī mācības skolās notika attālināti.   12. klašu eksāmenu sesija plānota no 2. jūnija līdz 7. jūlijam, bet 9. klašu eksāmeni atcelti.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt