Dienas ziņas

Darbiniekiem svarīgs darba devēja godīgums

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rīgā un tās apkārtnē uz stundu pazūd elektrība

Šorīt bez elektrības palika 160 000 klientu Rīgā un tās apkārtnē; elektroapgāde atjaunota

Otrdienas, 9. jūnija, rītā bez elektrības palika daļa Rīgas un pilsētas apkārtnes, bet aptuveni pusotru stundu vēlāk AS "Augstsprieguma tīkls", kura tīklā notikusi avārija, paziņoja, ka tīkla darbība atjaunota visā Latvijā.

ĪSUMĀ:

  • 9. jūnija rītā bez elektrības palika daļa Rīgas un Pierīgas apriņķi.
  • Elektroapgāde bija traucēta vairāk nekā 160 000 klientiem.
  • Stundu pēc traucējumiem elektrība tika atjaunota daļēji, vēl pusstundu vēlāk - pilnībā.
  • Traucējumi saistīti ar avāriju "Augstsprieguma tīklā".
  • Elektrības pārrāvums Rīgā radīja haosu: daudzviet nedarbojās luksofori un bija traucēta sabiedriskā transporta kustība.
  • Savukārt 12. klašu eksāmena norisi elektrības traucējumi būtiski neietekmēja. 
  • Paralizēta VID mājaslapa, EDS un VID informatīvais tālrunis.
  • Elektrības traucējumus izraisīja kabeļa bojājums; to, iespējams, radīja zibens.

Bez elektrības palika 160 000 klientu Rīgā un tās apkārtnē; elektroapgāde atjaunota
00:00 / 04:50
Lejuplādēt
"Augstsprieguma tīkls" apstiprināja, ka otrdien, 9. jūnijā, plkst.9.38 tika reģistrēts tehnoloģisks traucējums AS "Augstsprieguma tīkls" 330 kilovoltu (kV) elektrotīklā – atslēdzās 330 kV kabelis starp termoelektrostaciju (TEC) 1 un Imantas apakšstaciju. Tā rezultātā atslēdzās TEC2 ģenerācija Rīgā, un tas izsauca pārslodzi 110kV tīklā.

 

Aptuveni stundu pēc elektroapgādes traucējuma "Augstsprieguma tīkls" informēja, ka atjauno barošanu pa 110 kV tīklu un pakāpeniski atjaunos elektroapgādi Rīgā un Latvijā.  Savukārt neilgi pēc plkst.11.30 "Augstsprieguma tīkls" ziņoja, ka tīkla darbība atjaunota visur Latvijā.

Elektroapgādes traucējumi bija vairāk nekā 160 000 klientu.

Traucēta elektroapgāde tika daļai Rīgas un Pierīgas apriņķim, Limbažu pusei, Siguldas pusei un Ogrei.

"Sadales tīkla" karte plkst.10.

 

Elektrības traucējumu dēļ visā Rīgā tika traucēta arī sabiedriskā transporta kustība. "Rīgas satiksmes" pārstāvis Viktors Zaķis stāstīja, ka vistiešāk tika ietekmēts elektriskais sabiedriskais transports.

"Proti, tramvaji, kuriem visa kustība principā notiek caur Rīgas centrālo daļu, arī apgriešanās, un kustība principā no pusdesmitiem kustība tika apturēta. Arī daļa trolejbusu kustības tika apturēta. Turpināt braukt varēja tie trolejbusi, kuri brauc ar ūdeņradi, vai tie, kas ir aprīkoti ar dīzeļģeneratoriem. Tiem, kuriem šāda aprīkojuma nav, tad tie arī stāvēja. Neko jau citu mēs nevarējām izdarīt, kā gaidīt to brīdi, kad elektrība atjaunosies. Pakāpeniski tā tika atjaunota, bet kopīgais brīdis, kad viss tika atgriezts normālajā režīmā, bija plkst. 11.16," sacīja Zaķis.

Tas nozīmē, ka stundu un 40 minūtes otrdien elektriskais sabiedriskais transports Rīgā nekursēja.

Valsts policijas pārstāve Līna Kaļķe
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

Tāpat nekursēja vilcieni posmā Mangaļi–Skulte un kavējumi bija aptuveni stundu, informēja AS "Pasažieru vilciens".

Dažviet tika ziņots arī par atslēgtiem luksoforiem. Rīgā Valsts policija veltījusi visus resursus, lai regulētu satiksmi lielākajos krustojumos galvaspilsētā, kur nedarbojas luksofori. 

Rīgas centrā nedarbojas luksofors, 09.06.2020.

Tikmēr Valsts izglītības satura centrs informēja, ka elektrības traucējumi nav būtiski ietekmējuši latviešu valodas eksāmena norisi.

Savukārt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbu elektroapgādes traucējumi ir paralizējuši, informēja VID.

Uz laiku nedarbojas VID mājaslapa, VID konsultatīvais tālrunis un elektroniskās deklarēšanas sistēma (EDS).

Tāpat arī tirdzniecības vietās elektrības zudums radīja problēmas gan ar norēķiniem, gan elementāru izkļūšanu no veikala, kam ir automātiskās durvis.

"Neste Latvija" valdes priekšsēdētājs Armands Beiziķis stāstīja, ka uzņēmumam šodien uz laiku nestrādāja vairāk nekā 10 degvielas uzpildes stacijas un to darbība bija apturēta uz laiku no stundas līdz pat divām stundām. Elektrības pārrāvuma radītā dīkstāve uzņēmumam nesa zaudējumus, bet aprēķini vēl nav veikti. Lai nākotnē izvairītos no šādām situācijām, "Neste Latvija" pakāpeniski stacijas aprīko ar ģeneratoriem.

"Mēs esam aprīkojuši jau vairākas vietas, un tas līdz šim šādos elektrības pārrāvuma brīžos mums ir palīdzējis. (..) Tas, protams, prasa investīcijas, bet soli pa solim mēs to cenšamies izdarīt, jo krīzes var būt dažādas un tām ir jābūt gataviem," teica Beiziķis.

Šī diena saspringumu radīja arī medicīnas iestādēs. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis stāstīja, ka elektrības pārrāvums bija visos piecos slimnīcas stacionāros un to kritiskajās struktūrvienības.

Operācijas blokos un intensīvās terapijas nodaļas ieslēdzās ģeneratori, līdz ar to darbs turpinājās un arī iesāktās operācijas tika pabeigtas.

"Darbību pārtrauca arī serveru iekārtas un datora sistēmas un, protams, tas radīja sastrēgumu reģistratūrās, jo nestrādāja neviena informatīvā sistēma. Šobrīd mēģinām saprast, kas ir noticis ar dažām medicīnas iekārtām, jo medicīnas iekārtas ir ļoti jūtīgas pret šādiem strāvas pārrāvumiem. Arī palīgiekārtas, kas ir pieslēgtas medicīnas iekārtām. Šobrīd mēģinām apzināt situāciju līdz galam," teica RAKUS vadītājs.

AS "Augstsprieguma tīkls" valdes priekšsēdētājs Varis Boks preses konferencē otrdien pēcpusdienā teica, ka eksperti strādā, lai noteiktu kabeļa bojājuma iemeslu.

Pašlaik ir aizdomas par izolācijas materiāla defektu, kas varētu būt radies pēdējo dienu mitro laika apstākļu vai zibens spēriena rezultātā.

Kabeļa bojājuma iemesls varētu būt zināms trešdien, 10. jūnijā.

Uzņēmuma vadītājs atzina, ka "Augstsprieguma tīkla" iekārtas ir aizsargātas pret zibens izlādēm, bet tās vienmēr nes līdzi pietiekami jaudīgas strāvas. Ja tās ir pārāk lielas, tās var bojāt izolāciju. Laika gaitā augstais spriegums izsauc izolācijas slāņa caursišanu un kabeļa bojājumu.

Boks atzina, ka šobrīd izskatās, ka bojājums ir kabelī pie Zemitāna tilta – rajonā, kur atrodas arī "Latvijas Mobilais telefons'' un dzīvojamo namu kvartāls "Jaunā teika". Šī līnija šobrīd ir atslēgta un ir remontā, kas varētu prasīt vairākas nedēļas.

"Augstsprieguma tīkla" vadītājs atzina, ka pēc notikušā tiks vērtētas komunikācijas uzlabošanas iespējas.

"Mums jāplāno, kā operatīvi apziņot par šādām avārijām, un tas, cik ātri varam avārijas sekas likvidēt," atzina Boks.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt