Šoreiz pieteikumu balsošanai pa pastu mazāk nekā 12.Saeimas vēlēšanās

Piektdien, 14.septembrī, ir pēdējā diena, kad vēlētāji ārvalstīs var pieteikties balsošanai pa pastu 13.Saeimas vēlēšanās. Pieteikties var 16 Latvijas pārstāvniecībās, bet pieteikumu skaits ir mazāk nekā 12. Saeimas vēlēšanās 2014.gadā.

Iesniegt pasta balsošanas pieteikumu un uzrādīt pasi spiedoga ielikšanai var personīgi vai ar trešās personas starpniecību. Vēlāk attiecīgā vēlēšanu iecirkņa komisija izsūtīs balsošanas materiālus, kas ir jāaizpilda un jānosūta iecirknim atpakaļ.

Kā jau izskanēja, sarežģītas kārtības dēļ balsot pa pastu parasti izvēlas neliels vēlētāju skaits. Tā tas ir arī šogad, apstiprina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars. Viņš arī atgādināja, ka CVK jau ilgstoši aicina šo kārtību vienkāršot.

Arnis CimdarsElla Semjonova
  „Šodien pēdējie dati liecina, ka šajā reizē, salīdzinot ar 2014.gadu, pieteikumu ir mazāk. Pagājušajā reizē tie bija 425 pieteikumi, uz vakardienu – tie ir tikai 275. Iespējams, zināmā mērā tas ir saistāms ar to, ka ir palielinājies vēlēšanu iecirkņu skaits,” sacīja Cimdars.

  “Pasta balsošanas kārtība Saeimas vēlēšanās, kurās mēs lietojam pasta spiedoga sistēmu, ir ļoti sarežģīta tiem vēlētājiem, kuri nedzīvo tuvumā. Bet tiem, kuri dzīvo tuvu pie pārstāvniecībām, arī pasta balsošana nav nepieciešama. EP vēlēšanās šī kārtība ir daudz vienkāršāka, kad mēs lietojam vēlētāju reģistru, bet Saeimas vēlēšanās, kad ir pasta spiedogu sistēma, tas tā nav. Tādēļ bija spiediens palielināt vēlēšanu iecirkņu skaitu, tas ir palielinājies no 98 uz 121,”  pauda Cimdars.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti