Dienas ziņas

Atklāj lidmašīnu apkopes centru

Dienas ziņas

ASV un Ķīna apmainās ar konsulātu slēgšanu

Pirmo reizi talkā nākusi lietotne "Apturi Covid"

Šonedēļ pirmo reizi ar lietotni «Apturi Covid» atklātas saslimušā kontaktpersonas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pirmo reizi ar lietotnes Apturi Covid palīdzību identificēta kāda saslimušā kontaktpersona, Saslimušais bija atradies šīs personas tuvumā sabiedriskā vietā, informē Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja, ka katrs trešais Covid-19 gadījums Latvijā ir ievests no ārzemēm. Diemžēl šobrīd šie gadījumi turpina izplatīties gan ģimenes, gan draugu lokā. Inficētajiem cilvēkiem turpinot satikties ar citiem, rodas sekundārās saslimšanas, sacīja Perevoščikovs.

Infekcijas perēkļi jeb nelielie uzliesmojumi, kas bijuši līdz šim, ir izsekoti. Līdz ar to Latvijā nekontrolēta slimības izplatīšanās nenotiek.

Taujāts par riskiem inficēties sabiedriskajā transportā, epidemiologs sacīja, ka šāda varbūtība ir ļoti neliela, jo Covid-19 izplatība Latvijas sabiedrībā pašlaik nav tik augsta. Vienlaikus viņš atzina – viens šāds gadījums nesen ir bijis.

Savukārt attiecībā uz starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem tiek veikta ieceļotāju anketēšana Latvijā. Inficēšanās gadījumā tas ļaus atrast kontaktpersonas. Līdz šim gan nav bijuši gadījumi, kad būtu nepieciešams izsekot konkrētu starptautiskā transporta reisu. Galvenais anketēšanu mērķis ir to cilvēku pašizolācijas kontrolēšana, kuri ierodas no valstīm ar augstu Covid-19 izplatību.

Vēl viens veids, kā atklāt infekcijas izplatības ceļus, ir lietotne “Apturi Covid”. Šonedēļ pirmo reizi atklātas un brīdinātas kāda slimnieka kontaktpersonas, izmantojot šo lietotni.

"Mums jau ir bijuši vismaz septiņi gadījumi, kad saslimušajam bija šī aplikācija. Bet pirmo reizi mums tā palīdzēja identificēt cilvēkus, kuri nebija identificēti,

SPKC epidemiologs Jurijs Perevoščikovs
00:00 / 00:52
Lejuplādēt

veicot pacientu aptauju, jo viņš vienkārši nevarēja zināt visus cilvēkus, ar ko bija kontaktējies sabiedriskās vietās. Epidemiologs, veicot izmeklēšanu, sazinās ar saslimušo cilvēku. Un, cik vien viņš ir spējīgs atcerēties paziņas, draugus un ģimenes locekļus, tik tālu mēs varam sazināties ar viņiem. Bet dažreiz cilvēks nevar atcerēties, ar ko viņš bijis kontaktā. Īpaši, ja tas ir bijis sabiedriskās vietās, sabiedriskajā transportā, veikalā," Latvijas Radio paskaidroja Perevoščikovs.

KONTEKSTS:

No 29. maija ir pieejama Latvijā izstrādātā brīvprātīgā kontaktu fiksēšanas lietotne "Apturi Covid". To brīvprātīgi un bez maksas radījuši pašmāju informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares un zinātnes pārstāvji, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā.

Jūlija sākumā Latvijā vērojams reģistrēto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums. Reaģējot uz saslimstības pieaugumu, valdība nolēma atjaunot dažus ierobežojumus kafejnīcām, un saīsināt kafejnīcu un restorānu darbības laiku.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

No jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekštelpās atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti