Šonedēļ izsludinās konkursu uz Stradiņa slimnīcas vadītāja vietu

Līdz šīs nedēļas beigām Veselības ministrija plāno izsludināt atklātu konkursu uz vakanto Stradiņa slimnīcas vadītāja amatu.

Šobrīd Stradiņa slimnīcu vada valdē palikušie valdes locekļi Anda Čakša, kura ir arī Bērnu slimnīcas vadītāja, un nesen ieceltais valdes loceklis Normunds Štāls. Šiem valdes locekļiem ir arī uzdoti konkrēti uzdevumi, sacīja Veselības ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa:

„Jāsaka, valdei bija uzdevumi, un arī tiem, kas šobrīd valdē strādā, viņiem jāpārskata tas, kas tika minēts kā lielākās problēmas par finanšu pārskatiem, finanšu plūsmām. Tāpat ir jāpārskata štati. Ja runājam par administratīvo personālu, kurš šobrīd manā skatījumā arī ir pārmērīgi uzpūsts – un to arī apstiprināja audits - un kas tika no manas puses jau janvārī speciāli pateikts gan Dinam Šmitam, gan Jurim Lācim, administratīvā departamenta direktoram, ka jāpārbauda un jāskatās, vai nav kādas funkcijas tieši administratīvajā daļā liekas, un kā auditā atzīts - ka personāls nezin, ar ko nodarboties. Līdz ar to ir uzdoti uzdevumi un saliktas prioritātes, kas ir jādara, nerunājot tikai par to, kas ir veselības aprūpes jomā, bet arī par slimnīcas jaunā korpusa celtniecību, tāpat par administrēšanas izmaksām,” teica Zvidriņa.

Jau ziņots, ka pirmdien veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) pirmdien no rīta paziņoja, ka Dins Šmits zaudējis viņa uzticību. Skaidrojot šos izteikumus, Belēvičs pauda, ka slimnīcai var iestādies „x stunda”, jo jaunā korpusa pirmā kārta var netikt pabeigta noteiktajos termiņos. Līdz ar to valstij var nākties atmaksāt Eiropas Savienības fondu līdzekļus. Ar šo jautājumu ministrs sola doties uz valdību.

Veselības ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa iepriekš apgalvoja, ka Stradiņa slimnīcai ir maksātnespējas pazīmes. Šmits gan noraidīja šādu informāciju, paužot, ka slimnīca spēj segt visas saistības.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti