Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Daugavpils reģionālajā slimnīcā atceļ plānveida operācijas

Panorāma

Panorāma

Sola palielināt samazināto atlīdzību cietumu darbiniekiem

Sola palielināt samazināto atlīdzību cietumu darbiniekiem

Ieslodzījumu vietu pārvalde sola jau šomēnes palielināt cietumu apsargu un uzraugu algas, tādā veidā novēršot atlīdzības samazināšanos kopš maija Satversmes tiesas sprieduma. Cietumu darbiniekiem atlīdzība pēdējos mēnešos bija samazinājusies par vairāk nekā 100 eiro. Iemesls ir izmaiņas pusdienas laika apmaksā. Nozares arodbiedrība Ieslodzījumu vietu pārvaldei pārmet, ka par algu izmaiņām turēta neziņā. 

Līdz šā gada maijam cietumu apsargiem un uzraugiem pusdienas nācās ieturēt cietuma teritorijā, lai varētu palīdzēt ārkārtas situācijās, un pusdienlaiks tika ieskaitīts darba laikā. Maijā Satversmes tiesa nosprieda, ka par šo laiku darbiniekiem jāmaksā dubultā, tāpat kā par virsstundām. Līdz ar to Ieslodzījumu vietu pārvalde lēma ierasto kārtību mainīt un turpmāk darbiniekiem ļaut pusdienas ēst arī ārpus cietuma, bet par šo laiku nemaksāt vispār. Nozares arodbiedrībā par to ienākušas vairākas sūdzības. 

"Tiesas spriedums tika pieņemts, un uzreiz kā ar cirvi nocirsts – cilvēkiem samazināja atalgojumu [par summu] no 100 – 150 eiro, nevienu par to nebrīdinot un ar arodbiedrību nekonsultējoties,"

pastāstīja Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības vadītāja vietnieks Andrejs Melnalksnis.

Ieslodzījumu vietu pārvalde gan skaidro, ka citādi rīkoties nemaz nevarot tāpēc, ka no tiesas sprieduma izrietot – virsstundu darbu nedrīkst ieplānot darba grafikā, jo tam pēc savas būtības jābūt neparedzamam.

"Mēs nevaram savādāk organizēt šo dienesta laiku, kā vien šādi. [..] Šobrīd mēs monitorējam šo situāciju. Ja tas nekādā ziņā mums neradīs kādus riskus funkciju izpildei, šobrīd šāda kārtība tiek pieņemta," stāstīja Ieslodzījumu vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure.

Vienlaikus Spure norādīja, ka no 1. augusta visu cietumu darbinieku pamatalgām piemēroti koeficienti, kas atalgojumu vidēji palielināšot par 165 eiro. 

"Mēs to varam atļauties, neprasot klāt no valsts budžeta naudu, jo, optimizējot ieslodzījumu vietu pārvaldi un kopumā cietumu sistēmu, mēs likvidējām ar 1. aprīli Brasas cietumu, un no ieekonomētās naudas atlīdzībai, mēs arī publiski to bijām izziņojuši, ka mēs paaugstinām algas saviem darbiniekiem," norādīja Spure.

Līdz ar to Spure uzskata, ka problēma vismaz daļēji jau ir atrisināta. Tomēr arodbiedrība pārmet, ka arī par algu palielināšanu turēta neziņā.

"Ja ar mums tiktu runāts, mēs to zinātu, un mēs par to informētu savus biedrus un darbiniekus, bet viņi to nedara. Ar visiem dienestiem mums ir laba sadarbība. Ieslodzījumu vietu pārvalde nevēlas sarunāties," uzsvēra Melnalksnis.

Ieslodzījumu vietu pārvalde tikmēr atbild, ka arodbiedrībai šogad jau esot sniegtas atbildes uz 33 iesniegumiem saistībā ar Satversmes tiesas spriedumu. Tādēļ nevarot teikt, ka Ieslodzījumu vietu pārvalde ar arodbiedrību nerunājot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt