Sola labot auto nodokļa atlaides normu par labu daudzbērnu ģimenēm

Ar izmaiņām Transportlīdzekļa nodokļa likumā politiķi cer labot situāciju, ka 50% nodokļa atlaidi šobrīd var saņemt saņemt ne visas ģimenes, kuras no šī gada sākuma likumā tiek uzskatītas par daudzbērnu ģimenēm.

Daudzbērnu ģimeņu definīcija no šī gada janvāra nosaka, ka par daudzbērnu ģimeni uzskatāma arī tā, kurā aug bērni, kuri vēl nav sasnieguši 24 gadus un iegūst izglītību. Savukārt pašlaik spēkā esošais transportlīdzekļa nodokļa likums paredz, ka nodokļa atvieglojumus var saņemt ģimenes, kuru apgādībā ir trīs vai vairāk nepilngadīgi bērni.

Satiksmes ministrijā sola, ka kļūdu plānots labot. Maija vidū parlamenta deputāti iesniedza likuma grozījumus, kas palielinātu atvieglojumu saņēmēju loku un paredzētu atlaidi visām ģimenēm, kuras atbilst daudzbērnu ģimenes definīcijai. Drīzumā izmaiņas varētu tikt skatītas Saeimas nodokļu komisijā.

Saeimas deputāte Inga Bite (Latvijas Reģionu apvienība) cer, ka likumprojekts tiks skatīts pēc iespējas ātrāk. „Pašlaik tas ir nodots Finanšu ministrijai, lai tā izvērtētu iespējamo likumprojekta ietekmi uz valsts budžetu,” viņa bilst.

Tikmēr Labklājības ministrija, kuras atbildībā ir ģimeņu labklājība, uzsākusi darbu pie priekšlikumu veidošanas. „Demogrāfisko lietu centrs patlaban strādā pie konceptuālā ziņojuma „Par priekšlikumiem ģimeņu ar bērniem atbalstam, 2017.-2019.”, kurā viens no prioritāri īstenojamiem pasākumiem ģimeņu atbalstam ir paredzēts ieteikt veikt grozījumus transportlīdzekļa likumā,” norāda Labklājības ministrijas pārstāve Kristīne Venta-Kittele.

Par likumu pretrunām iepriekš vēstīja LTV raidījums „4. studija”, pie kura vērsās  trīs bērnu tēvs Normunds. Viņš cerējis uz nodokļa atvieglojumu savam minibusam, jo viņa ģimene saskaņā ar jauno definīciju atbilst daudzbērnu ģimenes statusam. Tomēr Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) viņš saņēma atteikumu, jo viens no viņa bērniem ir students un vairs nav nepilngadīgais.

Finanšu ministrijā norādīja, ka Normunda gadījumā CSDD darbinieki rīkojušies tā, kā to paredz likuma normas. Vienlaikus ministrijas speciālisti ir vērtējuši iespēju transportlīdzekļa nodokļa likuma definīciju samērot ar Bērnu tiesību aizsardzības likumā noteikto daudzbērnu ģimenes formulējumu.

Taču problēmas varētu sagādāt informācijas iegūšana par daudzbērnu ģimeņu bērniem, kas turpina mācības. „Ņemot vērā to, ka nav iespējama automātiska šādu bērnu identifikācija, tas radītu būtisku administratīvo slogu CSDD un arī izmaksas nodokļa atvieglojuma saņēmējam,” skaidro ministrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt